| Autumnfeelings a întrebat:

Eu si o fata ne intelegem super bine. Fara sa vrem am ajuns sa fim cele mai bune prietene. Dar prietena mea cea mai buna este prietena cu o alta fata care crede ca el sunt prietene cand de fapt nu mai sunt.Cum sa ii spunem? Funda si vot.

Răspuns Câştigător
| Beyk a răspuns:

Asa deci tu spui ca te-ai împrietenit cu o fata și ea avea alta prietena și acum tu ai devenit cea mai buna prietena a ei și trebuie sa ii spuneți ca ea numai e cea mai buna prietena a prietenei tale(mi-a luat ceva sa înțeleg întrebarea astarolling on the floor)
Puteti sa incepeti asa: stai e putin complicat adica nu ar trebui sa ii spui si tu asta trebuie sa ii spuna fosta ei prietena. Poate sa ii spuna asa:Uite stiu ca noi am fost foarte apropiate nu vreau sa te superi pe mine dar am descoperit pe cineva de care m-am apropiat mai mult...suntem foarte bune prietene acum si vreiam sa iti spun ca tu nu mai esti cea mai buna prietena a mea dar tot esti prietena mea nu vreau sa te superi pe mine dar asta e.stiu ca am gresit fata de tine ca am facut asta, trebuia sa iti spun mai din timp dar sper sa nu te superi. Poti accepta asta? Deci cred ca asta ar trebui sa ii spuna prietena ta.Mult noroc sper ca te-am ajutat, bye!

3 răspunsuri:
| louise a răspuns:

Ehh. nu trebuie sa-i spui. asa ne etichetam si noi cand eram mici si poate ca cel care tinea numele the best 1 friend poate ca era mai fals ca simplul prieten. Lucrurile o sa decurga de la sine. adica o sa-si dea seama si singura ca v-ati distntat dar mai asteapta putin c poate noua prietena nu o cunosti asa de bine. si nah. oricum vei ramane cu cea care te accepta asa cum esti si pe care te poti sprijinii mereu. funda?

| iLuzye a răspuns:

Cam imatur. Tratati si voi relatiile mai serios. laughing Si cel mai bine, nu te baga! E treaba lor, nu a ta. Nu de alta, dar iti poti atrage dusmanii.

| Bellatris a răspuns:

Poate nu sunt cele mai bune prietene, dar ce e rau in a ramane ele 2 prietene/amice?