| Dacianna a întrebat:

am avut 2 cele mai bune prietene eram un trio dar de curand au inceput sa ma barfeasca si sa se comporte urat cu mine asa ca m-am gandit ca " cele 2 prietene ale mele nu sunt chiar prietene" >= nu mai suntem prietene bune( vb la scoala dar nu mai avem aceeasi legatura) inainte de ele mai avusesem o prietena foarte buna dar ptk m-am prietenit cu cele 2 am lasat-o balta cea ce regret nespus de mult si as vrea sa dau timpul inapoi doarece fata aceasta s-a dovedit a fii o prietena adevara si vb cu ea lucru cu care cu celelalte fete nu puteam. ok toate bune si frumoase sunt prietena cu cealalta fata discut rad ma distrez spunem secrete dar cat timp noi am fost despartite ea bineintele ca sia facut alta prietena buna si se pare ca se intelege la fel de bine cu ea ca si mine (poate mai bine ptk ele 2 stau si aproape si se intalnesc mai des noi nu stam asa aproape una de alta) ele doua sunt ca si surorile este ceea ce mi-a spus ea dar inainte si noi eram la fel PROBLEMA este ca nu stiu ce sa fac ca sa fim cele mai bune prietene ajuuuutor vb in fiecare zi la scoala de spunem toate secretele de spunem reciproc ca " ne adoram" ne ajutam vb la telefon face prostii amadoua de aparam una pe alta dar parca tot nu e de ajuns

8 răspunsuri:
| inna a răspuns:

O prietenie in trei e mai greu.Crede-ma best friends toate nu puteti fi. Vorbeste cu amandoua, dar nu pune suflet.Amice e de ajuns sa le numesti.

| myha a răspuns:

Prietena ta a observat faptul ca ai lasat-o deoparte atunci cand ai prins prima ocazie. Nu va mai fi la fel. Timpul trece... iar gandirea noastra se schimba.
Lasa lucrurile sa evolueze normal. fara sa te chinui prea mult. Daca este sa fie.totul va reveni la normal.
:*

| Eva9610 a răspuns:

Cred ca am inteles ce vrei sa spui... Tu vrei ca ea sa aiba doar O prietena foarte buna...Si acea prietena foarte buna sa fii doar tu, si nu fata cealalta, nu? Pai sfatul meu este sa incerci sa te imprietenesti si cu cealalta fata si sa lasi lucrurile sa curga de la sinehappy

| Niinuuu a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta
gandeste-te bine la fostul tau bf
si vezi daca aceste 2 "prietene" iti sunt chiar prietene

| Crina_8634 a răspuns:

Ai cam dezamagit-o cand i-ai intors spatele.doar nu credeai ca va astepta sa-ti dai seama cum sta treaba cu adevaratele prietenii.bineinteles ca s-a imprietenit si cu altcineva iar acum iti trebuie timp pentru a recastiga increderea ei. Totusi, de ce trebuie sa se inteleaga mai bine cu tine decat cu cealalta prietena a ei? Iti poti crea din nou un trio.

| Dacianna explică:

Nu vreau sa inlatur de la cealalta fata doarece daca ar face asta ar ajunge poate la fel ca mine si nu mi-ar placea nu am nicio problema sa fie prietena cu ea dar nu as vrea sa fie prietena mai buna cu ea dacat cu mine deaorece stiu ca puteam fi si noi asa si asta ma supara

| Ana12_3046 a răspuns:

Trebuie sa ii dovedesti ca nu mai esti cum erai inainte adica sa fi tot cu ea sa nu o lasi la greu chesti din astea pana cand isi va recapata iar toata increderea in tine

| ionutzastietot_2041 a răspuns:

Pai drept revansa i-ai un cadou frumos care sa ii aminteasca de clipele frumoase petrecute impreuna si sa o intrebii daca vretzy sa mai fitzy BFF ca era asa de fain si ca ne distram bine si ca nimic nu o sa va mai deasparta