| NoLoveNoStress a întrebat:

Bună TPU!
Știți, se apropie 8 martie ( ziua femeii, a mamei, etc ) și vreau să-i fac mamei o surpriză, o felicitare, ceva... Doar ca nu prea știu ce să-i scriu... Adică, vreau ceva mai deosebit, cât mai frumos. Acord fundiță! :*

Încă ceva... Nu vreau niște răspunsuri gen : "Dar tu nu ști să-i scrii?" sau altceva de genul. Scuzați-mă că am scris cu diacritice.hee hee

Răspuns Câştigător
| Alex0192 a răspuns:

"Am vrut sa-ti culeg o floare,
Un mic ghiocel frumos,
Dar pana la urma moare
Si cui e de folos?

E ziua ta, mamico,
In dar ti-am adus inima
Si crede-ma, mamico,
Un dar mai frumos nu se putea.

Am vrut sa-ti culeg stelute,
Sa-ti fac un frumos colier,
Dar cine nu stie oare
Ca in zori stelutele pier?

Am vrut sa-ti culeg o raza
De soare, sa-ti prind in par,
Dar tu stralucesti mai tare
De dragoste si dor."

| NoLoveNoStress explică (pentru Alex0192):

Auu. Foarte frumos. Multumesc mult @Alex0192. ♥

| Alex0192 a răspuns (pentru NoLoveNoStress):

Cu placere ♥

7 răspunsuri:
| LovelyRose a răspuns:

Deer mom, go to tha kitchen.sincerely,your beloved kid.
Just kidding, niste flori si o felicitare mai haioasa e super ok.Sau poti sa-i cumperi ceva haios de prin oras,nu stiu, o bratara ceva, o chestie haioasa.Mamele apreciaza chestiile astea.

| NoLoveNoStress explică (pentru LovelyRose):

Foarte amuzant. laughing Da, multumesc. Ar fi o idee foarte buna. :*

| acinorev a răspuns:

Dragă mamă, te iubesc mult şi vreau să te fac fericită mereu. iartă-mi greşeilile şi păstrează acest buchet de trandafiri. cu drag, fiica/fiul tău, (numele tău)

| NoLoveNoStress explică (pentru acinorev):

Multumesc de raspuns. :*

| acinorev a răspuns (pentru NoLoveNoStress):

Cu plăcere. Mă bucur că te-am putut ajuta. happy