| Ralucaaa6 a întrebat:

Buna TPU happy! Trebuie sa facem la Dirigentie caracterizarea noastra intr-o poezie straight face Ma ajutati si pe mine cu niste rime? Adica cu niste cuvinte care rimeaza...Pls!

Răspuns Câştigător
| ByaNca26 a răspuns:

Numele meu ii denisa
imi place mai mult engleza
sa citesc, sa povestesc
mie-mi place sa rostesc

am ochi verzi si par saten
toata ziu il piepten
invat bine la romana
matematica-i mai buna

toata ziua amuzanta
seara e mai insemnata
timp de teme am oricand
cainele meu este bland

sunt isteata si frumoasa
mai mereu devreme-acasa
sociabila chiar sunt
fac totul in amanunt.

am un vis chiar foarte mare
l-am vazut chiar in reclame
mie-mi place mult engleza
cand ma plimb sus pe faleza

visul meu e foarte mare
cel putin cu-aproximare
profesoara sa ma fac
si nu vreau sa ma prefac

sper sa-ti placa daca vrei mai poti completa tu la ultima strofa funda?

6 răspunsuri:
| ByaNca26 a răspuns:

Buna. ti-o pot face daca imi spui: culoarea parului a ochilor inaltimea(inalta/scunda) si cateva detalii despre tinesadinveti bine/mediu/slab); esti prietenoasa, sociabila sau in general ceva detalii si iti fac o poezie cen-ai mai vazutwinking

| Ralucaaa6 explică (pentru ByaNca26):

Sunt satena, am ochii verzi, inaltime media, invat destul de bine (numai 9 si 10),sunt prietenoasa, sociabila, amuzanta, isteata, ...si mai pune tu ceva...(ma cheama denisawinking ) Si inca ceva, poezia trebuie sa o inchei cu optiunea profesionala, eu de mica am vrut sa ma fac profesoara(de limba engleza)
Ms mult kiss

| Ralucaaa6 explică (pentru ByaNca26):

Nu imi lasi id-ul tau ca sa vb mai bine pe mess? big grin

| Ralucaaa6 explică:

Serios? Vezi ca eu vorbeam serios! Daca nu ai ce face culca`tewinking

| madalina_2261 a răspuns:

Am gasit ceva sper sati placa:
Sunt desteapta
Si-a muzanta
In carnet am numai zece
Si nimeni nu ma intrece

Imi place inghetata
Si sa ma dau cu bicicleta
Totul e minunat
Chiar si cand stau in pat

Dimineata ma trezesc
Si la scoala eu pornesc
Fara niciun stres pe cap
Merg a scoala fara trac.

sper sati placa si daca nu mai schimba din cuvinte ok.