| LolaXLillyNuSpuneNimik a întrebat:

Plz ajutati-ma trebuie sa fac niste rime. Cine face rima cea mai lunga si cea mai buna care rimeaza primeste

Răspuns Câştigător
| TzuKy a răspuns:

Afara ninje linistit
si-n casa arde mama
de grinda tata-i spanzurat
iar eu ma tai cu lama

in frigider, in pungi de-un chil
bunica si bunicu
iar in masina de tocat
pisica si pisicu

in dormitor intr-o valiza
unchiul si matusa mea
sunt legati cu 2 fire lungi
care duc direct la PROZA

funda?:*

5 răspunsuri:
| Some0ne a răspuns:

Ar fi mai usor daca ai pune u prima un cuvant si cei care intra sa dea tot felul d exemple de rima dupa acel cuvant. daca vrei asa de exemplu incep cu "cizma, rima, crima, firma...nu mai stiu puteti voi urmatorii sa dati exemple de la acele cuvinte macar cate una si o sa se adunehappy

| LolaXLillyNuSpuneNimik explică:

Nu conteaza de care rime

| TzuKy a răspuns:

Care duc direct la priza laughing am gresit la poezie ultimul vershee hee

| bela23 a răspuns:

Acum eu as putea sa iti fac rime dar cred ca ar trebui sa spui despre ce anume