| anonim_4396 a întrebat:

va place sa cititi? ce carti ati citit si care va plac cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Imi place foarte mult sa citesc. Mi-au placut ( si ti le recomand ) : Nunta in decembrie de Anita Shreve, Masca de Dean R. Koontz, Omul cu masca de fier de Alexandre Dumas, Negura de Miguel Unamuno, Turistul singuratic de Tudor Popescu, M-am hotarat sa devin prost de Martin Page, Domnisoara Christina de Mircea Eliade, Floare Intunecata de John Galsworthy, Leaganul Pisicii de Kurt Vonnegut. Lista de lecturi e mare dar e greu sa imi aduc aminte acum toate cartile si trebuie si sa plec. Oricum, cele postate de mine spun eu sunt deosebite.

11 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

Seria Amurg, Jurnalele Vampirilor, din seria Casa Noptii.etc

| Live.Laugh.Love a răspuns:

La medeleni
scoala de vrajitorie
twilight
eclipse

| Slavian a răspuns:

Pai am citit Circul Ororilor (de Darren Shan), Vampiratii, Contele de Monte-Cristo (3 volume de Alexandre Dumas) astea mi-au placut cel mai mult.

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Da imi place
seria Amurg

Răspuns utilizator avertizat
| T2S a răspuns:

Recomand Contele de Monte - Cristo, Winnetou, si daca te pasioneaza seria de romane politiste de Agatha Christie, am apucat sa citesc cateva si crede-ma, merita. big grin

| LOVEsick a răspuns:

Anna Karenina - Lev Tolstoi. Iubesc cartea asta, este favorita mea pentru totdeauna.

| greensecret a răspuns:

Veronika se hotaraste sa moara - Paulo Coelho
Goana dupa cumparaturi la New York - Sophie Kinsella
In deriva - Stephanie Gertler
Slam - Nick Hornby

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit niste carti, cateva, insa ultima suta de kg a fost interesanta!
E vara, ia pune mana pe Gog a lui Papinni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca sunt in clasa a 5a am citit morometii, povestile romanilor... si nu mai stiu ce big grinbig grinbig grinbig grinbig grin.

| Ingerul_4184 a răspuns:

Sa fiu sincera. nu-mi place sa citesc.si cand este vorba de invatat zic ca mai stau 5 minute si ma apuc. apoi cand trec cele 5 minute zic mai stau ca am timp.asa si cu cititul big grin