| Smiiiilee a întrebat:

vacanta a inceput iar eu ma plictisesc tare imi puteti spune niste jocuri sau activitati orice pot sa fac in vacanta. multumesc va rog raspuns rapid. funda

Răspuns Câştigător
| Zuzy244 a răspuns:

Sa citesti,sa stai la pc,sa te duci prin magazine cu prietenele,sa te uiti la un film cu cea mai buna prietena,sa faceti parada modei,poze machiate,sa va filmati facand un show inventat de voi sa iei interviuri prietenei tale ,sa va plimbati prin parc,sa iesiti la un suc,film,sa va faceti propria coregrafie de dans,sa vb la telefon sau prin mesaje,sa faci un spectacol proprilor tai maimutoi hee heeii aduni pe toti din casa si faci dansul inventat de tine sau o scenetahappy
Sper ca iti plac toate aceste ideihappyFunda?:*:*:*

2 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Poti chema prietenele la tine si organizati o bataie cu apa(cu furtunul sau baloane)laughing,daca vreti faceti si un picnic sau un gratar-depinde daca sunt si baieti in grupul vostru,cred ca ar prefera gratarul.hee heeCand esti doar cu fetele faceti plaja in curte,va bronzati si barfiti despre toate cele,va uitati pe reviste,ascultati muzica,va faceti unghiile etc.Dormiti una la alta si dati o pijama partysmug si faceti un maraton de filme de groaza-stati toata noaptea sa va uitati.Mergeti la shopping si pierdeti toata ziua prin magazineday dreaming,va intoarceti acasa cu plasele pline.laughingMergeti la strand,la terase,flirtati cu baieti frumosi si va distrati cum vreti,doar e vara!kiss
Poate mergi cu parintii la mare,sau intr-o excursie la munte,la bunici pe la tara(si acolo distractie cu copiii de pe acolo)happy,vezi daca mai sunt locuri prin vreo tabara organizata de scoala ta,mergi la cursuri de dans,de canto,de actorie,de pictura,de fotografie sau ce iti mai place tie.
Cand e prea cald afara si nu iesi,poti sa te uiti la seriale faine(The vampire diaries,Gossip girl,Pretty litttle liars,90210,Grey's Anatomy),citeste(crede-ma,chiar daca nu iti place sa citesti,sunt o multime de carti suuper interesante(Gossip girl-se gaseste la biblioteca judeteana din orice oras,Floare de zapada si evantaiul secret,Panza de paianjen,Jurnalele vampirilor,Micutele mincinoase).Canta,fa coveruri pe melodiile care iti plac.happyFa coregrafii pe piesele care iti plac,profita ca e vacanta si dormi,ca sa compensezi zilele cand te sculai la 7.Cheama o prietena la tine si distrati-va(filme,muzica,farse la tel,poze etc).Fa un SPA la tine acasa.smugBaie aromata,sedinte de masaj,manichiura etc.laughing

| heavenn a răspuns:

In vacanta poti sa faci cam orice laughing daca te plictisesti, iesi pe afara, fa-ti prieteni noi, poate iti organizezi o "excursie" la tara...