| alinutza_5767 a întrebat:

Cine stie activitati interesante caci ma plictisesc foarte tare mai ales acum ca e vacanta?

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cumpara-ti un acvariu cu pesti si studiaza acvaristica. Fa-ti o gradina cu flori in balcon si ocupa-te de ele.Invata putina croitorie si confectioneaza-ti haine simple sau lenjerie de pat.Invata de pe net sa faci bijuterii.Citeste,asculta muzica, picteaza.Realizeaza pps-uri.

| Petronela a răspuns:

Iesitul in oras, in parc, statul pe mess, pe TPU, vorbitul la telefon, cititul unei carti etc fundita?

| dot a răspuns:

Fa sport! e sanatos, relaxant si o sa arati si bine smug

| dididiana a răspuns:

Faci origami, te joci pe calculator, te uiti la televizor, desenezi, mergi la oratoriu, citesti carti etc.

| nataliam a răspuns:

De ce nu te inscrii la ceva ce iti place? Sport, dansuri, canto, chiar si la voluntariat sau, daca ai varsta necesara, ia-ti un job part time. Cauta-ti un pen-friend (prieten prin corespondenta). Va scrieti scrisori sau emailuri. Poate sa fie cineva din alta tara, in felul acesta iti dezvolti si limbile straine pentru scoala si iti faci si prieteni.
Doar nu sta degeaba, vara e prea scurta ca sa o pierzi aiurea!

| alinutza_5767 explică:

Pentru frumuselul: 12 ani si jumatate

| KiduJoJole a răspuns:

Heihappy iti voi da programul meu anti-plictiseala pe timp de vara laughing

1. dp trezire spalat, dus etc... ia micul dejun si dupa uitate la filme amuzante sau asculta muzica.
*Idei de filme : toate filmele American Piewinking meritahappy. laughing
2. gaseste alte activitati in timpul zilei... chemi o prietena, doua la tine sau tu la ele ( nu conteaza). gasiti diverse activitati (jucati carti, facet origamihappy, asculati muzica, barfiti devil, va uitati pe net la ce e mai nou si amuzant etc. happy ).
3. poti iesi cu gasca in oras la o mica plimbare la o inghetsata, un suc, o pizza laughing sau cu prietenul la plimbare (ca sa fie mai interesant mergeti la un restaurant si convingel sa plateasca el laughing ). Sau de ce nu mergi cu cea mai buna prietena la cumparaturi.
4. Stai afara prin cartier cu prietenii, va relaxati, faceti poze pentru hi5 laughing si dupa ce va plictisiti mergeti la alergat cel putin o ora (in oras pe un stadion, nu conteaza).
5. mai dai si tu pe`acasa laughing iei cina stai la pc, te uiti pe net la ultimele noutati, vorbesti pe mess cu baieti smug (incearca sa-i faci sa te bage ei in seama va fi mai amuzant happy ).
6. faci duhu`l de culcare, mai ales daca ai fost la alergat, te uiti un pic la Tv si mai dai cateva mesaje prietenilor ( in genral eu dau mesaje ca sa-i sperii cand le suna telefonul laughing ).
7. Desigur intri in lumea viselor unde plictiseala nu are loc, happy

| frumuselul a răspuns:

Alinutza citi ani ai?