| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU
Vreau sa-mi cumpar un domeniu dar sunt in dubii
Am un blog cu numele meu unde scriu tot ce imi trece mie prin cap despre viata mea trecutu, prezentu si viitorul meu si nu numai..despre fel si fel de oamenii. oameni frumosi, unii mai prosti decat altii..etc.
Nu stiu ce domeniu sa cumpar.ro sau.com
Candva vreau sa ajung ca un blogger f cunoscut Radu F. Constantinescu.
Funda cel mai bun raspuns

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Prima data cumpara gramatica limbii romane, dupa care te poti scrie linistita despre trecutul, prezentul si viitorul tau. Numai bine, pana atunci.

| GabyB94 a răspuns:

.ro va fi preferat de google.ro fata de.com, dar sincer nu asta conteaza cel mai mult, vezi ce preturi sunt - iti trebuie si domeniu si si hosting. Daca scrii in romana e mai bine un.ro

| VirusMan a răspuns:

Eu sugerez sa cumperi cel mai ieftin; daca sunt la fel cumpara.ro, ca doar scrii in romana nu? Si cred ca o sa pice mai bine cand o sa il vada ceilalti; acuma depinde si de numele dat blog-ului; si eu am avut un blog la un momentdat am scris pe el vreo 4-5 ani iar apoi m-am lasat...happy Mi-ai auzit sfatul... o zi buna in cotinuare happy!

| BriannaBonjour a răspuns:

Pai depinde daca scrii in romana sau in engleza. Daca scrii in engleza clar merita un.com dar daca scrii in romana depinde daca vrei sa fi cunoscuta si de oameni in afara tarii. Sper ca te-am ajutat happy

| FanClubTPU a răspuns:

.ro zic eu ca e mai bun...