| MitroKta a întrebat:

Buna tuturor!
Ce carti ati mai citit? Dar care v-au si impresionat. Orice, citesc aproape orice imi cade in mana.

25 răspunsuri:
| Jeremy1 a răspuns:

"Cursa" de Dean Koontz, mi-a redat iar dorinta aia de a tot citi, nepasandu-mi de cat de tarziu e, insa este o carte la granita dintre thriller si horror (nu implica supranaturalul, e horror realist).

| MitroKta explică (pentru Jeremy1):

Nu prea citesc carti horro, de-abia rezist la filme horror, ca sa citesc descrierea cuvant cu cuvant ar fi prea mult pentru mine. Sunt destul de fricos sa stii.

| MitroKta explică:

Ce varsta aveti? Aproape toti/ toate mi-ati dat numai titlyri de care n-am mai auzit!

| morningstar a răspuns:

,,Cand greierii plang,,- Charles Martin.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Colț Alb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Coraline
Pianista
Pianistul
Marele NATE
Jurnalul unei pustoaice
Jurnalul unui pusti
Pulbere de stele
Baiatul cu pijamale in dungi
Tabara
Fetita celei de sasea luni
Charlie si fabrica de ciocolata
Ce poti face cu doua cuvinte?
Poveste fara sfarsit
O poveste fara poveste
Jurnalul lui Cathie
Cismigiu
Cand greierii plang
Ciresarii
Mizerabilii
Trai de vrajitor
Vagabondul milionar
Destinatia mea:stelele
Katizi
Harriet spioneaza
Emil si detectivii
Poveste de Craciun
Alice in tara oglinzilor

Astea sunt niste carti pe care le-am citit cu placere, si, crede-ma, am gusturi bune, deoarece si eu scriu carti.
BAFTA!

| MitroKta explică (pentru anonim_4396):

Scrii carti :ohee hee?! Pai dupa cartile astea nu pari pre in varstawinking banuiesc ca esti un mic geniu. Ce scrii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MitroKta):

Buna!
Pai, am scris 2 carti gen Jurnalul uni pusti, care se cheama Ema Salveaza Regatul Numarul 12, si, de ceva vreme, am incaeput volumul 3, volumul 1 fiind in curs de publicare.
Dar scriu si poezii(desi nu prea ma pricep la masura versurilor). De ceva timp am inceput sa scriu carte Misterul inocent al copilariei, care NU are nicio poza, lucru greu.
Si nu, NU sunt un mic geniu, doar imi place sa scriu. Ma simt in largul meu.

| MitroKta explică (pentru anonim_4396):

hee hee atunci iti urez mult succes! Sper sa ajung sa citesc cartile tale. Vrei sa le public, sau deocamdata doar scrii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MitroKta):

Multumesc, si eu iti urez succes!
Vreau sa le public si chiar o voi face.Cum ti-am spus, volumul 1 este in curs de publicare.happy

| Hyora a răspuns:

Treisprezece ore de Deon Meyer

| BiancaGeorgiana a răspuns:

Ultima carte pe care am citit-o a fost Joia dulce de John Steinbeck. Are o actiune foarte complexa. Mie mi-a placut.

| MitroKta explică (pentru BiancaGeorgiana):

Despre ce e? Suna... dulce laughing

| BiancaGeorgiana a răspuns (pentru MitroKta):

In carte, ziua de joi aduce bucurie...e o zi mai specialahappy. Mie mi-a placut mult cartea.

| MitroKta explică (pentru BiancaGeorgiana):

O sa o caut sa vad despre ce imi spui tu mie aici smug. Daca nu uit o sa iti spun si parerea mea.

| beautifulpeople a răspuns:

Acum citesc Jurnalele vampirilor si nu ma pot desparti de cartea asta!

| ŁøRik a răspuns:

"Jennie Gerhardt" de Theodore Dreiser.
foarte tare mi-a placut, chiar si m-a facut sa vars citeva lacrimi, m-a emotionat mult.
Genul-drama, romace.
chiar merita citita cartea!

| MitroKta explică (pentru ŁøRik):

Se termina bine? Adica, happy end?

| ŁøRik a răspuns (pentru MitroKta):

Nu prea, anume la sfirsit si am plins.)

| deliutza07 a răspuns:

Wuthering heights (La rascruce de vanturi)-Emily Bronte, Fata cu portocale-Jostein Gaarder..seria Pretty Little Liars...si cartile cu subiect politist.

| Dawniix a răspuns:

The Secret Circle - Cercul Secret big grin

| Behappy11 a răspuns:

Aventurile lui ''tom sawyer''e foarte frumoasa si tom are fffff multe aventuri misteriase te sfatuiec sa o citesti

| GRmary a răspuns:

Seria Septimus Heap- angie sage
Harry Potter- Pocalul de foc
Padurea Umbrelor- Matt Haig
Cititorul din pestera- Ruy Zinc

| MitroKta explică (pentru GRmary):

Toate sunt de genul lui harry potter?

| SuperWomen a răspuns:

Copii Capitanului Grant (toate volumele)