| TeenageGirl a întrebat:

Ce carti ati citit si v-au impresionat foarte mult?

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Recunosc ca nu am citit cine stie ce carti la viata mea ...cu toate ca imi place sa citesc, atunci cand gasesc o carte buna!
dar din ce am citi.cel mai mult mi-a placut placut ERICH VON DANIKEN - PROVOCAREA ZEILOR
...nu stiu de ce, dar omul mi se parea ca are dreptate in fiecare cuvant pe care il zice!

| AG a răspuns:

Cartea favorita e Portretul lui Dorian Gray, de Oscar Wilde, prin complexitatea ei a reusit sa ma impresioneze. Ar mai fi: Oameni in jungla de Norman Spinrad, e un SF de o brutalitate si o violenta iesite din comun, imagini ingrozitoare, dar in acelasi timp descrise foarte subtil, o carte absolut geniala. Si mai e Mobilul, de la Stephen King, seamana cu filmul Dawn of the dead, "un science fiction apocaliptic", asa imi scrie si pe cartelaughing.
In cele din urma ar fi Viata pe un peron a lui Octavian Paler, o carte ce trebuie citita neaparathappy

| floryynnel a răspuns:

Mara, Ciresarii(toate volumele sunt extraordinare), Cei 3 muschetari...

| euI a răspuns:

Singur pe lume

| xQueenOfDisaster a răspuns:

Păi ar fi : " La răscruce de vânturi " de Emily Bronte, " Invitaţie la vals " de Mihail Drumeş, " Zece negri mititei " de Agatha Christie," Elevul Dima dintr'a 7 a " tot de Mihail Drumeş. (:

| PassionPourChocolat a răspuns:

Eu am citit toate cartile din seria Twilight si mi s-au parut mai bune ca filmele. big grin Merita citite.winking

| carmenutzzza a răspuns:

Fiica blestemata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray – Oscar Wilde.

| FumezClipe a răspuns:

Jules Verne-Cinci săptămâni în balon.

| Adryan_8494 a răspuns:

Mara, ion, maitrey etc...