| niky013 a întrebat:

Buna tuturor... Mama mea cand era de varsta mea a citit doua carti care iau ramas in minte.Prima era Jane Eyre si a doua nu si-o mai aminteste. Era pe coperta cu o fata de moda veche si cu palarie. As vrea sa citesc cartea daca o stiiti va rog sa raspundetibig grin.

P. S: In carte era vorba despre o fata care traia la tara si nu stiu ce a gasit sau ceva de genu ca s-a dus la oras si s-a indragostit de in baiat cu care o sa stea pana ce se termina cartea big grin.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti foarte simpaticahappy coperta depinde de editura si... mica ta descriere este prea comuna ca sa iti putem da un numehee hee oricum... orice carte are farmecul ei asa ca nu mai cauta cartea aceea. ia in mana ce apuci din biblioteca si savureaza lecturahee hee

3 răspunsuri:
| RossSaid a răspuns:

Incearca sectiunea de clasici happy

| Cambria a răspuns:

Mandrie si prejudecata -Jane Austen

| niky013 explică:

Si nu este cartea Mandrie si prejudecata