| Steaua265 a întrebat:

Vreau sa stiu dk este pacat sa te indragostesti de un parinte ( popa)? In fine nu este batran si chiar foarte tanar.

18 răspunsuri:
| DonAnonymius a răspuns:

Nu,absolut nu.De ce ar fi? Dacă este călugăr, atunci el ar păcătui dacă s-ar îndrăgosti de tine. Dacă e un diacon, sau în preot în devenire nu este nici o problemă.

| Sოﺁℓε a răspuns:

@DragutaSexy
cine ti-a spus tie ca un parinte nu trebuie sa sa casatoreasca si nici sa sarute pe cineva?
poate vrei sa zici un calugar...
nu cred ca e pacat...

| Betty a răspuns:

Depinde de religie... daca esti ortodoxa nu e pacat dar trebuie sa te casatoresti cu el si sa fii virgina laughing dar daca esti catolica din cate stiu eu ei nu se casatoresc niciodata, deci...

| Betty a răspuns:

@Eduarx nu poate sa-l f**a pentru ca e obligatoriu ca pentru a deveni preot, ortodox, sa depui juramantul de castitate, adica sa fie virgin si el si viitoarea lui sotie si de asemenea preot va fi numit doar dupa casatorie. La catolici e mai complicat pentru ca ei nu au voie sa se casatoreasca nici sa aiba niciun fel de relatie amoroasa cu vreo femeie. Deci daca el nu este inca preot nu e pacat, dar daca e deja preot inseamna ca e si casatorit, asa ca presupun ca e pacat dat fiind ca deja are o familie, repet in cazul in care este ortodox.
PS: lamureste-ne si pe noi ca eu chiar devin curioasahee hee

| BloodPrison a răspuns:

Pai de fapt da, cam este un pacat

| Tsiitsix3 a răspuns:

rolling on the floor` ce intrebare...dc sa fie pakat?laughing nu e niciun pakatlaughing da de un parinte:?`laughingrolling on the floor u crezi ca o sa se uite la tine?`laughing nu seriouS acum e parinnteElaughing

| anamaria_9127 a răspuns:

Eu cred ca este pacat sa te indragosesti de un parnite.

| flaby a răspuns:

Este pacat deoarece daca te indragostesti de el va trebuie sa ai momente intime si de oarece este popa nu are voe sa aiba astfel de momente happy

| cristi_8798 a răspuns:

Nu e pacat si el e tot om happy dar daca este insurat nu prea ai sanse happy bafta-n dRagoste!

| KodrutZ a răspuns:

Conceptul de pacat e o mizerie inventata de biserica pentru a tine masele in friu si a da iluzia unei moralitati intretinute cu ajutorul lor. Popa sau nu, daca e om de treaba... sau chiar daca nu e, nimic nu te poate opri sa te indragostesti de cineva. Modul in care actionezi sub impulsul sentimentelor, deja e alta poveste...

| 5SOS a răspuns:

Pai este pentru ca popa nu trebuie sa se casatoreasca vreodata si cred ca nici sa sarute o fata.

| andrei88u a răspuns:

Nu este un pacat sa te indragostesti de nimeni. Se poate spune ca te indragosteti de persoane nepotrivite in nici un caz nu este vorba de pacat. Paste fericit!

| Eduardx_1313 a răspuns:

Nu cred.dumnezeu a zis :hee hee : luativa. yubitziva si inmultitivahee hee. deci nu pre acred.dar de ce religie este? daca e catolieca...el n-are voie. daca e ortodoxa.da poti

| Eduardx_1313 a răspuns:

Nu este nu te lua dupa ei.au minte de adultihee hee deci. poti fi si nevirgina...dar. daca e catolic.nu poti dar preot ortodox poti.si sal fu**.hee hee nu acum serios dumnezeu a zis : luativa, yubitziva, INMULTITIVA! deci.nu este

| yoanna_5465 a răspuns:

Eu cred ca este pacat. Dupa aia cand vrei sa te casatoresti nu poti pentru ca preoti nu se casatoresc in timp ce sunt preoti.

| vivi678 a răspuns:

Nu e pacat,ba e chiar indicat pentru un popa tanar, chiar si pentru tine e bine daca stii ce sa-i oferi unui preot, ca el sigur are ce sa-ti ofere...

| nuspunanonim a răspuns:

Hm.eu cred ca da! bine. daca el se lasa de slujit e mai bine.te rog frumos nu-i spune asta incearca sa nu-l mai iubesti! este pacat!

| Steaua265 explică:

Bai stati putin ca nu sunt indragostita eu si o prietena de a meah si a vrut sa vada dk este pacat.