| mrBean008 a întrebat:

Ana are mere.De ce are mereu mere si nu mango?(vreau raspunsuri la fel de serioase ca intrebarea deci...

Răspuns Câştigător
| AnaCristinaN a răspuns:

Poate nu-i place mango, dar ii plac merele.

5 răspunsuri:
| PeaceDay a răspuns:

De ce mango si nu kiwi?

| Justme999 a răspuns:

Ana noastra are perelaughing)

| DarkBlood32 a răspuns:

Ca ea are tate mici rolling on the floor

| MissExtasy95 a răspuns:

Propozitia ANA ARE MERE este folosita cel mai des pentru copiii din clasa a 2a a3a. Dar exista si exceptii...si asta doar pentru a da un exemplu cat mai simplu in rezolvarea unor probleme...in special de natura gramaticala.

| ZIkkoo a răspuns:

Toti copii care citesc sau aud lucrul asta, le este mai usor sa isi imagineze cadrul descris. De exemplu o fata cu mai multe mere. Dar e posibil ca altii sa nu stie ce e ala mango, deci e posibil sa apare anumite dificultati.