| Ixiii a întrebat:

Bunaaa!
As vrea si eu niste statusuri de dragoste, dar nu din astea siropoaseeebatting eyelashes
Funda si vot!

7 răspunsuri:
| Someonelikeyou a răspuns:

Http://www.statusuri-noi.com/statusuri-de-dragoste-5/statusuri-noi/16/

poti sa-ti alegi de aici statusul preferat:*

funda?;;)

| Aℓex a răspuns:

Heii`! Uite aici:
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri…
Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite
Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti…
As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul!
" Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"
Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC!
Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang?
Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te !
Y will always love the false image i had of you…
Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant…
Chiar nu vad cum ar fii o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine
Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…
A day without you is a lost day…
O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor
Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau…
Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA!
Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez…
Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire…
Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam…
Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima…
Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente…
Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni !
Privesc spre cer si rog o stea sa te sarute in locul meu ,luna sa iti vegheze somnul si ingerii sa-ti indulceasca visele. inchide ochii si voi fi langa tine.
Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine...
Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare...
Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna
Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi
Alfabetul incepe cu litera "a", numaratoarea cu "1″, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine
Ce sublima copilarie este si amorul...
Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi ? (Petrarca)
Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.
Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor para fi adormite in armonia raiului. - William Shakespeare
Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi;cine-o da, o primeste inapoi...
Credinta castiga cel mai mult, umilinta primeste cel mai mult, dragostea insa lucreaza cel mai mult.
Priveste-ma. tine-ma de mana. tine-ma in brate si apoi SARUTA-MA !
Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange!
Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul
Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bukurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare…
Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare
Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit
IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista
Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seka… Am sa te iubesc si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi
Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermekat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! ! !
IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul happy
Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spune Te Iubesk cu o singura privire !
Te iubesc….si orice mi-ai face tot te iubesc…
Iubire in ploaie,iubire in soare,iubire cuprinsa intr-o singura scrisoare iubirea mereu aceeasi va fi,o lacrima albastra pe orazele vii.
Iar cea mai cunoscuta e:
Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine as alege viata,iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu!
Funda?happy

| Hăgiul a răspuns:

Eu nu o să-ţi dau multe şi proaste, doar una originală şi selectă.

Măsura dragostei este de a iubi fără măsură.

| Goofy a răspuns:

Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

Te iubesc. am scris pe zapada. dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznic. v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv.ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA. pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna
ingeras din cer picat,
ochii tai m-au fermecat,
dintr-o singura privire,
s-a nascut a mea iubire.
vocea dezminte dar inima nu minte.
TE IUBESC!
Funda-vot?

| Doublekillll a răspuns:

Cateodata ma faci sa te urasc,cateodata ma faci sa te iubesc mai mult ca orice pe lume
E minunat sa te simt in inima mea, sa am norocul de a te avea langa mine neincetat.
s vrea sa fiu o picatura de sange, sa ma plimb prin corpul tau, sa ma iubesti asa cum te iubesc eu pentru ca tu esti viata mea si nimeni nu o sa iti ia locul
E atat de usor sa te indragosesti de cineva, dar ceea ce este cel mai greu e sa-i impartasesti sentimentele
Privesc in ochii tai si vad adanc in sufletul tau, incat stiu ceea ce gandesti si ce simti pentru mine

| CrissDot a răspuns:

Http://pink-poison-chemical.blogspot.com/ intra pe siteul asta e blogu meu da am postrai o gramada numi cu asa ceva si cred ca o sati placa dupa ce termini prima pag sa dai la postari mai vechi ca am si acolo funda?;;)

| LoveYou_6409 a răspuns:

Ei se prefac ca ne iubesc! smug Iar nOi ne prefacem ca'i credem! ‹з

N‘ai să mai găseşti una ca mine. N‘am să mai iubesc unul ca tine.

O iubire adevarata nu se uita niciodata!

Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce?

A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine!

Cand te crezi singur…. gandeste-te ca…. persoana iubita te urmareste la fiecare pas…

Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa…

Numai langa tine viata mea e roz!

Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea, dar o poti simti…

I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

I loved you once, I love you still, Always had and always will…

Sper ca te-am ajutathappy. Funda?batting eyelashes