| Roxana_Daciana_1995 a întrebat:

Bunaaa :*! Imi dati si mie niste citate frumoase? Despre orice, nu conteaza.Dau funda big grin! :* :*

Răspuns Câştigător
| Ochiverzui a răspuns:

"...Nu-ti cer sa-mi spui
Nimic din tot ce-ai spus la altii,
Ci tot ce n-ai spus nimanui..."

"O vorba buna, o privire blanda, un zambet placut pot face minuni si realiza miracole." William Hazlitt

"Dintr-o suta de legaturi intre barbat si femeie, in mai mult de nouazeci seducatoarea este ea, iar cel sedus el."

Trăieşte ca şi cum ai muri mâine, învaţă ca şi cum ai trăi veşnic

"Circumstances don't make the man, they reveal him"

Tot ceea ce oamenii îți vor spune că nu poți face, încearcă și vei afla că poți.

"Așa e viața!
În mare parte e făcuta din lucruri care se termină, dar și din lucruri care încep."

"Orice paradis nu poate fi decât de o mare simplitate."
Octavian Paler

"Fericirea este atunci când ceea ce gândeşti, ceea ce spui şi ceea ce faci sunt în armonie

Oricat de frumos ar rasari soarele... la capat de zi va trebui sa apuna.

"Cea mai bună cale pentru a-ţi îndeplini visele este să te trezeşti."

Preţuieşte în viaţă lucrurile mici, căci o lumânare va reuşi ceea ce soarele nu va putea niciodată: să lumineze în intuneric.

Venim dintr-o lume numai a noastra unde apa e de foc si lumina-i albastra, unde albul e alb si negrul e negru...

Moartea nu inseamna nimic, insa a trai infrant si fara glorie inseamna a muri in fiecare zi.

Faptul ca orice viata de pe pamant se termina prin moarte, nu dovedeste ca moartea este scopul vietii.

Nu este sigur in ce loc te asteapta moartea: de aceea asteapt-o tu pe ea in orice loc.

Dragostea nu pune multe intrebari, deoarece, daca incepem sa gandim, incepe sa ne fie frica. E o frica inexplicabila, nu poate fi exprimata prin cuvinte. De aceea nu intrebi, faci.

In dragoste, victoria barbatului este fuga.

Toate pasiunile ne fac sa comitem greseli, dar dragostea ne face sa savarsim greselile cele mai ridicule.

Nu e arma mai puternica decat inima curata.

nima mea este o carte cu paginile scrise.

Asteptarea este radacina tuturor durerilor de inima.

3 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

"De ce esti in continuare naiv? Nu vezi ca lumea se duce pe *** ca un prezervativ?"

Răspuns utilizator avertizat
| CMaria21 a răspuns:

"Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău."
Gabriel José García Márquez
"Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte."
Schopenhauer
"Nimeni nu pierde pe nimeni, pentru că nimeni nu posedă pe nimeni. Asta e adevărata experienţă a libertăţii: să ai lucrul cel mai important din lume, fără a-l poseda."
Paulo Coelho
"Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
George Bernard Shaw
"Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii."
Eleanor Roosevelt
"Nu sunt supărat că m-ai mințit, sunt supărat că de acum încolo nu te pot crede."
Friedrich Nietzsche
„Poate că pentru lume ești o singură personă, dar pentru o anumită persoană, ești întreaga lume."
Gabriel Garcia Marquez