| OriginalHeart a întrebat:

Cand aprind aparatul de fotografiat si apasa sa fac poza imi apare tot ecranul negru ce sa fac? aparut e Olympus t-10. Poate nu e chiar asa potrivita categoria. Dau funda! Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| ellai a răspuns:

Poate e o problema la display. Cel mai bine ar fi sa te duci la cineva care se pricepe sa se uite la el. Sau daca aparatul este inca in garantie sa il duci de unde l-ai cumparat si ti-l vor repara ei.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Daca s-a innegrit ecranul dupa ce l-ai scapat... poti foarte bine sa iti cumperi altul - ai pierdut garantia si inlocuirea display costa cam 200-300 lei, exact cat un aparat nou(am lucrat in domeniu, stiu ce vorbesc)!
Daca nu l-ai scapat, mergi cu el la garantie...o vor lamuri ei!