| OriginalHeart a întrebat:

Cand aprind aparatul de fotografiat si apasa sa fac poza imi apare tot ecranul negru. Dupa ce fac o poza fac poza neagra. Ce sa fac? Dau funda love struck

3 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Asigura-te intai ca ai scos capacul de pe obiectiv ( se mai intampla ).
Verifica setarile, vezi daca esti in modul automat ( cu asta se opereaza cel mai simplu, reglarile le va face aparatul ).
Daca setarile sunt facute bine si poza ramane neagra, urmatoarea varianta ar fi service-ul, ca doar n-o sa te apuci sa-l deschizi, nestiind despre ce-i vorba.

| Danzell a răspuns:

Ai aparat DSLR sau SLR?
daca e slr atunci e posibil sa ai probleme cu obturatorul(acea "cortina" care se inchide cand se face poza)

| MiSrEbElOeMoLiFe a răspuns:

Vezi ca procesorul e de vina FUNDA?

Întrebări recente