| Cristian2003 a întrebat:

Cand auziti de cuvantul presiune ce sensuri va vine in minte sau ma rog la ce lucruri va ganditi?

9 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Prima dată mă gândesc la presiunea hidrostatică. De o lună tot fac aplicaţii cu ea la şcoală. straight face
Numai bine!happy

| Cristian2003 explică (pentru MadRaven):

C-am ce este presiunea hidrostatica

| MadRaven a răspuns (pentru Cristian2003):

Presiunea hidrostatică este presiunea statică exercitată la un anumit nivel în interiorul unui lichid, determinată de greutatea coloanei de lichid aflată deasupra acestui nivel.

| OnuOnulică a răspuns:

Presiunea de la furtun.

| SonicAndrei a răspuns:

Mă gândesc la presiune... la ceva care e sub presiune, de exemplu la aer comprimat. La densitate și volum, la sensul cuvântului...

| TwiSt1997 a răspuns:

Atunci cand presiunea este pe mine, adica sunt intru-un fel obligat sa reusesc.De exemplu atunci cand bati un penalty la fotbal este presiune, sau ceva de genu'. Craciun fericit@

| Cristian2003 explică (pentru TwiSt1997):

Iti urezi craciun fericit si tie:-)

| maddix96 a răspuns:

Presiune...pfff...presiunea apei te gandesti la volumul apei, presiunea la care esti supus (de ex atunci cand ai un test si incerci din rasputeri sa iti aduci aminte de ceea ce ai invatat sau ca nu poti copia si vezi ca se termina timpul), presiunea arteriala..sunt o multime doar sa stai sa te gandesti..craciun fericit :*winking