| AvalohAlyn a întrebat:

Care a fost cea mai amuzanta metoda de a face bani, in trecut?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mergeam la urat si adaptam uretele dupa fiecare gazda in parte . Cautam cele mai trasnite si uneori inventam noi .

| Bacemi a răspuns:

Mergeam la urat si adaptam uretele dupa fiecare gazda in parte. Cautam cele mai trasnite si uneori inventam noi.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cea mai amuzanta metoda de a face bani in trecut era sa joc table si sah pe bani, îi rupeam in doua, si le luam intotdeauna banii, aveam un noroc de nu-ti vine sa crezi.

| Razvan a răspuns:

Cand ne-am pus pe cantat in zapada langa biserica muzica gospellaughinglaughinglaughing
Toata lumea era stupefiata si chiar ne-au dat si bani de covrigi.
Ehh, vremurile tineretiilaughing

| cretzufinish a răspuns:

In timpul facultatii, vinerea, eu si cu inca vreo 2 colege ne duceam sa impartim ziare gratuit angajatilor de la combinatul siderurgic. Trebuia sa dam cate 3 baxuri dar aveam noroc ca unii doreau mai multe ca sa aiba pe ce taia ceapa in pauza de masa. Primeam 50 de lei pe zi (adica doar pentru 2-3 ore cat stateam). laughing

| MisterKat a răspuns:

Odata, am vazut la televizor, un reportaj despre Romania post-comunista si acolo prezentau metodele unora de a face bani, una era cu alba-neagra sau prin tot felul de chestiuni stupide precum FNI(cel care a dat faliment acum cativa ani.)

| hamsterx a răspuns:

Mergeam cu colindul, desi strangeam mai mult covrigi si portocale, erau buni si banii oricat de putini eraubatting eyelashes

| alecs871 a răspuns:

Pfoaaa, cu colindul rupeam toti, asta nu e ceva amuzant... mai amuzat era ca ne faceam noi colindele proprii
"Domn, domn sa-naltam
Am plecat sa vomitam
Domn, domn sa-naltam
Cand oierii nu-s acasa
Domn, domn sa-naltam

Sorcova, vesela
Sa traiti sa-nbatraniti
Ca un mar, ca un var
Ca un mir de trandafir
Care ca ceapa
Iute ca sugeata
Tare ca mielu
Iute ca motzelu
La anul si la multi bani"

| death a răspuns:

Probabil, cea de bufon personal al regelui. Saltimbancii erau consideraţi nebuni, aşa că puteau să facă bâză de rege. Şi, crede-mă, numai nebuni nu erau şi-l ironizau pe faţă pe bietul monarh de naiba îl lua.

| Kynext a răspuns:

Nu stiu cat de amuzanta e dar mergeam cu popa in ziua Crucii sau de Boboteaza. Cel mai fain era de Boboteaza, oamenii erau binedispusi, ne invitau inauntru si ne serveau cel mai des cu vin cald(ca si bautura):X.Pe langa asta ne mai dadeau si bani. Dupa 4-5 case nu mai indrazneam sa intram pentru ca eram ametiti.Si din cauza asta intotdeauna cantam cantecul gresitlaughing

Vremuri day dreaming

Întrebări recente