| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai importanta decizie pe care a-ti luat-o? Si care este cel mai important succes din viata voastra? De ce?

2 răspunsuri:
| toxik a răspuns:

In decursul vietii am luat multe decizii, printre care multe foarte importante privind schimbarile din viATA mea.am fopst 5 ani la sah,iar prin comportamentul meu copilaresc am decis sa ma las de acest sport cu toate ca imi placea foarte mult,si imi aducea o multime de avantaje. avantajele pe care le-am avut au fost ca am vizitat aproape toata tara,cat si republica moldova, si am cunoscut primul baiat pentru care a m avut un anume sentimentlove struck. si acum imi amintesc de acel baiat, si regret enorm ca nu pot sa-l m ai vad sad. VIATA ESTE DURA!

| n1na a răspuns:

Cea mai importanta decizie a fost in legatura cu familia, pe care am luat-o la varsta de 12 ani.Ambii mei parinti nu au stiut ce inseamna responsabilitatea de a avea un copil si am fost nevoita sa aleg unde sa stau. Avand in vedere faptul ca ambii se certau pentru custodia mea dar nici unul nu ma dorea cu adevarat am decis sa stau la matusa mea(neavand copii).A fost o decizie buna deoarece am invatat multe de la ea si am invatat ca familia nu ti-o poti schimba sau alege dar poti decide ce e mai bine pentru tine, poti alege ce e bine in viata, ce lucruri trebuie sa inveti de la parinti si ce nu.Succesul meu este ca intotdeauna vad partea buna a lucrurilor si incerc sa fiu cat mai optimista.Succesul,pentru mine nu inseamna stare materiala sau altceva, atunci cand esti multumit cu tine insuti te poti considera invingator.Viata este cea mai mare intrecere!