| alexx102428 a întrebat:

Care clasa de la liceu este cea mai grea in opinia voastră? Argumentati raspunsurile.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

A 12-a din punct de vedere ca esti stresat cu bac, admitere, competente etc. dar e lejer ca profesorii te lasa mai liber, sunt mai ingaduitori, nu mai prea dati pe la scoala, deci depinde.
Si a 11-a e destul de grea, e grea materia si sunteti luati tare cu ideea ca urmeaza bacul si sa fiti pragititi dar nici nu aveti bacul inca deci puteti sa va preocupati si cu alte materii mai neimportante.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Întrebarea ta e destul de ușoară mai ales pentru cei care au trecut prin liceu. Păi cea mai grea clasa din toate ar fi clasa a 9-a. Pentru că la început toti profesorii se impun in fata voastră, aia mai mari se leagă de astia mai noi veniti fiindcă de... Îs mai mare mă asculți. Adică toti îs duri cu voi la început ( mai ales semestrul 1, in al doilea începe sa se ușureze lucrurile ). După asta începi ușor usor sa prinzi chestiile de genu : La ce ora poti sa chiulești fără sa iei absență, care prof chiar lasă pe vară si tot asa. Or sa fie unii care cred ca in clasa a 12-a e cel mai naspa si pe o parte le dau dreptate dar pe o alta parte nu sunt de acord cu ei sub nici o formă pentru ca in a 12-a singurele chestii pe care o sa le auzi de la profi ( cei la care materii dai Bacu ) e ca trebuie sa inveti sa inveti si iar sa inveti. Ceilalti profi o lasa lejerrr de tot cu materia si or sa mai zică si ei pe acolo cv de genu : Si ce daca trebuie sa invatati la romana pentru bac? Materia mea nu e importantă? Si acu sa fim serioși dacă esti bazat pe tine din punct de vedere mental ( adica ori retii ce ti-au zis aia in clasa ori din câteva sedinte de pregătire ești bazat pe bac poti zice mai pe românește ca esti pe p* ta laughing )
Ps. Ultima vorbă se aplica si la fete rolling on the floor

| Elena9328 a răspuns:

A IX a fiindcă nu cunoști pe nimeni, și nu ești sigur daca vei face fata la profilul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna. rolling on the floor

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Toate au farmecul lor si specificul lor.Dar doi ani sunt mai diferiti, primul si ultimul.Depinde mult de fiecare in parte cum este ca si adolescent, unul poate fi mai adaptabil la nou si nu v-a avea probleme cu clasa a 9 a.Altul isi poate doza felul care invata constant si bine in toti anii de liceu si nu v-a avea probleme cu clasa terminala.

| ErzaUzumaki a răspuns:

A 12- a deoarece trebuie sa te pregatesti si pentru bac si trebuie sa si invetisa ai note macar de trecere

| AndraAndrei12 a răspuns:

Eu consider ca a 12 a pentru ca ai mult de invatat si te stresezi dar e ok e un an trecator

| dani1997 a răspuns:

Ca si orice inceput, clasa a 9 a e mai grea: un ciclu nou, colectiv nou, materii noi, profesori noi, totul este nou si de multe ori "noul" te sperie pana te obisnuiesti cu el, apoi anii zboara si raman doar amintirile celor mai frumosi ani de scoala: anii de liceu. Succes!