| sckymosul17 a întrebat:

Care consideraţi că este sufletul oraşului vostru?

5 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Timisorenii vechi ar spune ca pe Corso e sufletul orasului sau pe malul Begheului.
Aia noi si mici cred ca sufletul orasului e la Mall.
Eu spun ca sufletul orasului se simte puternic pe stadion, cand joaca Poli, se simte in fiecare an, in septembrie, cand Plai organizeaza un festival foarte boem, cu voluntari. Ditamai sufletul Timisoarei gasesti in cortul de chillout, in serile cu muzica de pe viniluri. Sau cand e World Music Films on Tour cu proiectii de documentare muzicale in Casa Filmelor.
Sufletul orasului e la Garana in fiecare an acolo merg timisorenii, vin si aia plecati de 30 de ani din tara, e festival, lume normala, oamenii stau in vechile case sasesti, se bucura si se lasa ravasiti( de jazz, de bautura, de prieteni, de amintiri).

| camy417 a răspuns:

Si daca traim la tara ce vrei sa scriem?

| Pitzipoanca a răspuns:

Cimitirul.

| Smiiiley a răspuns (pentru Pitzipoanca):

laughing. cel mai ironic raspuns :*

| Andrey57 a răspuns:

Etnobotanicele si copii din Bucuresti laughing