| deiutza_9183 a întrebat:

Care credeti ca ar fi cea mai grea lovitura care poate so primesca o persoana in viata?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Moartea parintilor sau a propriilor copii

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Moartea copiilor sai. Doamne fereste!

| psiholoaga a răspuns:

Depinde de persoana. Pentru mine ar fi sa dezvolt o boala mintala progresiva si sa imi dau seama ca innebunesc putin cate putin. Ca ma desprind de lumea asta.

mira
| mira a răspuns:

Depinde de statutul si sensibilitatea persoanei.

| Shery a răspuns:

Pentru mine ar fi sa aflu la sfarsitul vietii ca viata mea nu a valorat nimic. asta m-ar omori de tot.

| BUBULINA a răspuns:

Pai sa afle ca are o boala incurabila sau ca i-a murit cineva drag
poate sa faca si un soc

| lia a răspuns:

In cazul meu, sa aflu ca a decedat cineva apropiat, fara sa fi avut ocazia sa ii reamintesc cat de mult il iubesc.

| Ben. a răspuns:

Moartea.

| Moneyandfame a răspuns:

Ne deprimi, pe bune...

| cribus a răspuns:

Am primit multe lovituri de la viata... dar cea mai grea a fost moartea sotului meu...va spun eu ca nu se compara cu nimic... pierzi o casa, o masina iti poti cumpara altele dar tata la copii nu...

| Diav0la a răspuns:

Hmmm...se zice ca nimeni nu primeste mai mult decat poate sa duca.

| scootsie a răspuns:

Pentru mine, dar ar trebui sa fie si pentru tine, cea mai grea lovitura din viata, ar fi sa fiu departe de Dzeu, sa nu ma mai simt ocrotita, datorita pacatului, de El.In rest, El nu da nimic peste puterile noastre...

| Roxata a răspuns:

Moartea cuiva..sau o boala..cred eu

| KaTaLyN a răspuns:

Asta cu moartea tuturor celor dragi este de departe cea mai grea lovitura, dar ar fi si faza sa castige potul cel mare la loto si cu o zi in urma sa-l rupa de nervi sau la bautura. Cred ca ar fi o lovitura colosala big grin si bineinteles se sinucide, deci...tongue

| redbull a răspuns:

Caz real, cunoscut pe propria piele. Sa ti se dea papuci de ziua ta. big grin... Halal iubire... de atunci am inima de tinichea nu mai intra si nu mai iese nimeni cand vrea.

| Alex Ionescu a răspuns:

Sa te indragostesti de cineva care nu te va iubi niciodata

| Equilibrum a răspuns:

Asta depinde de persoane...pentru ca unora li se pot parea mai grave unele situatii decat altora...
Printre astea ar fi moartea unei persoane dragi, sa descoperi ca nu mai ai pe nimeni pe care sa te poti baza, sa descoperi ca "un prieten foarte bun" iti doreste raul, si lista poate continua happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata in sine e o lovitura grea.In care tot incasezi cate o lovitura zilnic...mai usor de suportat sau foarte greu de trecut peste.
Cea mai grea lovitura consider ca este pentru o mama atunci cand isi pierde copilul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moartea parintilor mai e cum ma e dar sa-ti moara copilul, te golesti de ura te golesti de dragoste si nu mai ai nimic.Esti mort si traiesti doar datorita faptului ca respiri...Nu prea sint cuvinte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moartea cuiva drag, pierderea locuintei si raminerea in strada, pierderea serviciului si sa moara de foame si ar mai fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa descoperi ca scopul tau in viata a fost distrus.
Scopul poate fi copilul, iubitul(a), implinirea profesionala, statutul in societate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Un accident grav (al tau sau unei persoane foarte apropiate gen parinti sot/sotie, copii) in urma caruia sa ramai paralizat de la gat in jos.
2.Moartea cuiva drag.
3.Sa pierzi tot ce ai strans in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te indragostesti de cineva care nu te va iubi niciodata

poate pentru tine
pentru mine nu
saracii cei care sau idragostit de staruri laughing

| ioneluka a răspuns:

Fiecare lovitura e grea in sensul ei doar ca de multe ori avem acel obtimism ca vom trece peste si alteori nu il avem.happy...In viata la ori ce pas este o lovitura... din pacate.