| ღ♥•þί†ίк•♥ღ a întrebat:

Care este cel mai rar animal din lume?
Raspuns urgent!

18 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

"George singuraticul". El este cel mai rar animal din lume si face parte din specia testoaselor gigant din insula Pinta, Galapagos. 'George singuraticul' este unicul supravietuitor al rasei din Insula Pinta si un simbol al fragilitatii faunei din insulele Galapagos. Specia fusese considerata disparuta pana in anul 1971, cand a fost descoperit acest singur exemplar in viata. De atunci, statia de cercetari Charles Darwin se afla in cautarea unei femele din aceeasi specie, oferind o recompensa de 10. 000 de dolari pentru oricine gaseste un asemenea exemplar.

| costyn162 a răspuns:

Am citit undeva ca cel mai rar animal din lume este testoasa gigant din insula Pinta, Galapagos. Era pe respectivul site un top 10 al celor mai rare animale din lume. Daca vrei sa citesti mai multe iti las si situl
http://gandeste-verde.blogspot.com/......-lume.html

| AlinaOneDirection a răspuns:

1. Nefericitul castigator al acestui top are si un nume - "George singuraticul". El este cel mai rar animal din lume si face parte din specia testoaselor gigant din insula Pinta, Galapagos. 'George singuraticul' este unicul supravietuitor al rasei din Insula Pinta si un simbol al fragilitatii faunei din insulele Galapagos. Specia fusese considerata disparuta pana in anul 1971, cand a fost descoperit acest singur exemplar in viata. De atunci, statia de cercetari Charles Darwin se afla in cautarea unei femele din aceeasi specie, oferind o recompensa de 10. 000 de dolari pentru oricine gaseste un asemenea exemplar.

| Hombre a răspuns:

Sa nu ne grabim cu '' george singuraticul'' pentru ca se pare ca a mai aparut un singuratic, ursul galben din Canada mediatizat acum pe canalele de stiri.

| simona2010 a răspuns:

Is 10:lupul rosu, linxul iberic, Bivolul de apa, wombatul nordic cu nas paros, Iepurele de camp hispid, Rinocerul cu un singur corn, Liliacul din insulele Seychelles, marmote din Insula Vancouver, Delfinul chinezesc din raul Yangtze si testoaselor gigant din insula Pinta

| BrOnaJeu a răspuns:

Antilopa albastra

| pisins a răspuns:

Antilopa albastra este cel mai rara animal din lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu laughingnormalrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai rar animal din lume e profu de istorie!:O:O:O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elefantul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica africana aurie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testoasa gigant din insula Pinta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lupul rosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai rar este antilopa albastra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei mai multi aveti dreptate.Cu Testoasa gigant din insula Pinta, Galapagos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testoasa gigant din isle Galapagos. Locul 2big grinelfinul chinezesc din raul
Yangtze iar locul 3 Marmota din Vancouver.

| sweet_8745 a răspuns:

'George singuraticul' e o broasca testoasa.

| HellBoy20 a răspuns:

Delfinul chinezesc din raul Yangtza e cel mai rar.
Daca vrei alte animale rare intra pe www.celemairareanimaledinlume.com

Întrebări recente