| anonim_4396 a întrebat:

Care imi da ceva ideei ce articol sa public in revista scoli? thinking

Răspuns Câştigător
| minnieee a răspuns:

Poti sa scrii elevii care au obtinut rezultate pe la olimpiade; poti scrie ceva despre Craciun; poti publica unele desene legate de Craciun; poti pune poezii sau comnpuneri scrise de unii elevi.
Sper ca te-am ajutat.happy

5 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Pai in revista scolii nu poti pune decat chestii plictisitoare, gen astre, despre filme, despre activitatiile scolii, dupa parerea mea as scoate revista scolii cu gafele profesorilor de la ore gen : taceti din gura voi sunteti 30 de vite eu una singura, sau chestii de genul elevul x a fost vazut ca s-a pupat cu eleva y in spatele laboratorului de biologie, sau intamplari amuzante din scoala, spuse de la elevi sub cadrul anonimatoului desigur, sau profa de chimie a venit in data de 30. 02. 2011 imbraca foarte provocator la scoala, astea sunt subiecte adevarate.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Scrie o compunere, sau o poezie.

| Al3xXXxx a răspuns:

Asa e Danity Kane, scuze am scris rapid si probabil nu am observat, corectez scoliihee hee

| Nimeni_2549 a răspuns:

Păi gândeşte-te ce ţi-ar place ţie să citeşti. Eu ştiu.
Poţi scrie despre activitatea în şcoală sau viaţa unui elev, iar apoi poţi face chiar unele jocuri (elevilor le plac) sau anumite 'concursuri'.

| Anonim1045 a răspuns:

Apropo... fara suparare, dar trebuie sa corectez "scolii".
Ai putea pune, de asemenea articole despre scriitori nascuti in luna respectiva sau sa recomanzi o carte, un film; poti pune perle de la elevi si profesori, chestii de genul asta.