| Sh4Dow a întrebat:

Care ma poate ajuta si pe mine? As vrea sa ma duc la lupte dar nu stiu daca sa ma duc la judo, karate thinking Cine stie care e cel mai bun stil de lupta sa imi zica va rog puppy dog eyes big grin. Funda

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna, parerea mea e ca practicarea unui sport ca Judo e foarte bine.La karate e frumos dar...inveti doar lovituri cu cotul si cu bratele.La Judo inveti foarte multe tehnici de aparare si indemanare, faci mai multi muschi, in plus Judo este cel mai practicat sport.Crede-ma, apuca-te de Judo! funda?love struck

6 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Karate, fără discuţii.

Numai bine!

| NextGen a răspuns (pentru blueangel99):

Ce karate mai, ca daca vine unul de la judo te pune la pamant in 2 secunde si ti-a dat acolo sa te saturi T/C.

| Sh4Dow explică:

Tot nu stiu ce sa aleg laughing sad.

| Sh4Dow explică:

Imi puteti lasa idurile voastre de mess aici sa discutam big grin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun stil de lupta este sportul mintii!

| Th3utz a răspuns:

Buna! Aici chiar te pot ajuta! Eu practic karate de 4 ani si jumatate si sunt foarte multumita. Merg la competitii foarte des si am foarte multe medalii. Stiu, ca m-am documentat, la judo sunt mai putine competitii ( vorbesc anual). Macar daca practici un sport, sa ai si beneficii! Succes! big grin