| anonim_4396 a întrebat:

ce diete pentru slabit ati incercat si au dat rezultate bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Nu trebuie sa te infometezi deloc!
Iata ce trebuie sa faci:
Ce simplu eee!happy, Foarte simplu! iata ca sa mananci, si ce sa nu mananci.(desi parintii mei sunt grasi) eu am ajuns la 26 de ani, si tot nu m-am ingrasat!
1 Nu te infometa(manaca, atat cat doresti, important este ce manaciwinking.
2 Mananca fructe si legume(cate vrei)
3 Mananca peste slab(caras, crap)
4 Lapte degresat(cat vrei)
5 Iaurt degresat(cat vrei)
6 Paine integrala, sau mamaliguta
7. Tarate(cereale integrale), orez fiert.
8.Zic iar de fructe si legume(dar negatite), daca totusi vrei sa le gatesti poti gati supe in care sa pui multe multe legume, dar fara prajeala.
Ce sa nu mananci deloc deloc!
1 Grasimi(carne de porc.unt, margarina, carne de vita etc)
2 Paine alba
3 Prajeluri
4 Dulciuri(de nici un fel! nici sucuri!
5 Nu manca sarat!
6 Nu manca aproape cand te pui la somn seara
7 Nu manca branza
Si inca ceva foarte important-Bea multa apa Mergi pe jos(fa si sport daca ai timp)! si ai sa vezi ce ai sa slabesti!
Si cred ca stii ca majoritatea bolilor sunt rezultatul unui stil de viata nesanatos:cancer,hipertensiune, boli de inima, diabet et.
Daca mananci sanatos vei fi o persoana de nota10!- si sanatoasa, si sa arati binehappysucces! postat la
poti manca in continuare paine.Cu conditia sa fie (paine integrala sau paine graham)!
Nu incalca regulamentul si vei avea doar de castigathappy
Succeshappy

| anss23 a răspuns:

Faci mult sport, mananci ce doresti!happy

| StephanieSteph a răspuns:

Pai dieta daneza,
dieta disociata,
dieta dukan.
Dar daca nu ai materiale finaniare pot sa nu mananci nimic cu zilele.
succes!
Sper ca te-am ajutat!
pup!

| mimi1 a răspuns:

Incearca dieta 3 3 3 adica:
3 zile numai orez fiert
3 zile numai fructe
3 zile numai legume fierte
Crede-ma, e greu dar merita in 9 zile slabesti cel putin 4-5 kg dar normal la aceasta dieta se slabeste de obiciei 9 kg, succes

| rampage88md a răspuns:

Mananci mai putin si ajuta!