| BAd-RoMaNcE a întrebat:

CE METODE STII DE COPIAT LA >>>TESTE?:::worriedbig grin

Răspuns Câştigător
| giulya85 a răspuns:

Trebuie sa va dati seama ca tara va vrea prosti. Prostii sunt mult mai usor de cotrolat!
A doua idee este ca, afara de parintii vostri nimeni nu doreste sa invatati ceva. Nu este vorba de note, ci de viata. Daca sistemul de notare din scoala va nemultumeste si considerati ca poate fi pacalit, va astept in viata reala. Va garantez ca in viata reala copiutele sunt legale/normale dar inutile.
Diplomele, atestatele, examenele, olimpiadele vor ramane in urma voastra. Singurul lucru care v-ar putea ajuta cu adevarat este stiinta si experienta acumulata.

Adica : Nu ii pasa nimanui de diplomele pe care le-ai primit. Ceea ce conteaza este stiinta/cunostintele pe care le-ai acumulat...

45 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Faci copiute.happy Este mult mai bine sa inveti dar in situati dificile mai trebuie si sa copiezi.happy

mlm
| mlm a răspuns:

Cea mai buna metoda este cea de-a invata, daca te-a prins te-ai ars si risti degeaba, te faci si de ras si iei si nota proastawinking

| Annitu a răspuns:

Poy...eu la teste ma uit pe furish in caiet...mai trag cu ochiu' la vecinu...hee hee

| alexa a răspuns:

Uneori sa stii ca decat sa te chinui sa faci copiute si sa pierzi vremea cu ele mai bine inveti in timpul acela
insa daca nu se poate niste copiute mici nu e rau sa le ai pe langa tinebig grinsau mai bine scrii in tel copiuta intr. o nota...asa esti sigura k nu te prinde...sau daca nu, nu te mai complici nici cu una nici cu alta direct caietul cand se poate sau colegul din fata este cel mai indikt(asta daca vrea sa. ti dea ca mai sunt si unii zgarcitisadtongue
bafta

| Farcas a răspuns:

Metoda mea cea mai buna e telefonul mobil.altadata invat dar cand nu apuc, imi scriu pe telefonul mobil si salvez in schitze sau mesaje salvate happy

| mami a răspuns:

Printeaza-ti mintea pe hartie, succes

| Cryss a răspuns:

La mine intotdeauna a mers fituica in maneca big grin. Pana acum tot asa am copiat si nu am fost prinsabatting eyelashes.
Eventual ascunsa in blugi undeva sau in geanta dar cam atathappy.

| gabimaris a răspuns:

Cea mai buna metoda de copiere este memoria vizuala! Atunci cand citesti textele pe care le ai de invatat cu foarte mare atentie, retinand pe langa informatii si cuvintele de inceput de pe pagina, cu ce incep alineatele si alte indicii de genul asta! Eventual cand iti iei notitze foloseste culori diferite, macar doua culori, subliniaza atunci cand inveti anumite lucruri care ti se par concludente si, atunci cand esti la test, incearca sa vizualizezi cu ochii mintii temele pe care le-ai invatat! Daca ai sa exersezi aceasta metoda vei vedea ca te poti baza pe ea foarte mult! Este de fapt o falsa metoda de copiere, metoda prin care chiar retii informatii!

| mIsTeR a răspuns:

Sunt niste pixuri unde au calendar adica tragi de ceva si vine un calendar pe spate imi fac copiuta si profii nici k isi dau seama, sau de alte date imi pun o foaie la bluza si zici ca e o etiketa si cand vad k profu se uita in alta parte eu scot etiketa si ma uit( o data m-a prins si m-a intrebat ce fac, si eu i-am zis pai ma uitam la etiketa k ma deranjeaza k e prea mare, si nici k a zis ceva, ma crezutlaughing) altedate imi scriu pe mana cu pixul si imi iau o bluza la mine si nu se observa nimic, alte dati trag cu ochiul la vecinulaughing pfff sunt multe metode

| Catalin_3561 a răspuns:

Care o folosec euwhistling aodr faza cand sp profii puneti caietu josbig grinlaughing asa ca am exersat eu stau in ultima banca spre geamdevil deci eu pun caietu jos elev silitorbig grindevil si cu un picior tzin caietu si cu unu dau pg cu pgwinking mentionez ca NARE CUM SA TE PRINDA bine ca trebuie si tupeubatting eyelashes

| al3xa_6696 a răspuns:

Pt fete mai merge si cu casca in ureche big grin eu pe asta o folosesc tongue

| BlIX a răspuns:

Cand dam test la mate proful nostru de mate neia tot din banca si ia ghiozdanele si le pune in fata si ne mai si verifica prin buzunare iar apoi nu mai este atent la noi de loc cea mai buna metoda e sa lipesti sub banca niste fituici apoile scoti.Am luat mereu 10 cu asta si folosec metoda asta la toate materiile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metoda de-a invata ai auzit?
-care e deosebirea intr-o blonda si o carte?
-amandoua se deschid in partea cea mai uzatalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De ce nu înveți, pe viitor ce ai să faci?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cea mai titrata metoda: cea cu cartea in banca si profesoru cu spatele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la baia scolii si iti ascunzi in toaleta caietul de mate/romana si la teza ceri voie sa mergi la baie si te inspiri de acolo, ca profa n-are cum sa intre cu tine in WC happy - la teze
- mici copiute scrise cu creionul si ai sa vezi ca le retii si si sa le dai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pentru baieti EMO ca si aia sunt pletosi si nu li se vede casca in urechelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cartea pe banca(romana) sau in banca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii copiuta pe chelia colegului din fata. Cind vine profu, sa-si traga sapca spre spate rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii copiuta pe chelia celui din fatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam un prof rau la care nu puteai copia... dar eu si un coleg copiam cu fituica in trusa de geometrie...si asa am terminat cu 9 la chimie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una ori am caietul in banca ori sub test ca pe mana sau pe picior la prins pe unu si nu vreau si eu sa fiu prinsa iar treaba cu dusu la baie pe noi nu ne lasa la baie in timpul testelor nici atat la teze si examene poti sa faci pe tine ala sau aia nu te lasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa trisezi, dar daca nu iti maresti notele ramai repetent si repeti calsa si tot asa daca nu o scoti pe de-o parte. Daca nu sti trebuie sa faci ceva, si mai incolo vei si sti ce nu ai stiut, deocamdata cauta pe altaparte, asta e tot ce iti spun ca sa stii ca nu e rau sa copiezi,,, cand nu sti, fa ceva,,, de nu tot repeti clasa luand numai note rele pentru ca nici nu iti permiti sa copiezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mai fac si eu ana uneori dar nu mere tot timpul, cel imi ok e sa iti scrii pe banca cu creionul esentialul, sau fituici pe unde apuci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tii caietu in b anca sau daca prfa se uita daca ai ceva in banca o pui in ghiozdan iar cand pleaca o scoti dar lasi ghiozdanu deschis! sau iti faci copiute teuiti la vecinu mai faceti schimb intre foi etc credeti-ma sunt perfecta in copieturia href="Welcome">http://www.vejamensagens.com/en/welcome/">Welcome - Comments and Graphics!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aveti ecuson si se deschide fa o fituica mica si pune o acolo si cand crei sa te uiti o tragi sau pui un caiet pe banca si pe el pui foaia pe care trebuie sa dai test si fituica o bagi in caiet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci foite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa pun caietul jos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa nu copiati happyba e bine