| ArianaCdt a întrebat:

Care sunt statusurile/citatele voastre preferate?

5 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Liniştea este cea mai ieftină muzică. Victor Martin

Cu cât ştii mai mult, cu atât îţi dai seama că ştii prea puţin. George Călinescu

A răsufla, a dormi, a bea, a mânca, a lucra, a visa, tot ceea ce facem e a muri. A trăi, în sfîrşit, este a muri! Guy de Maupassant în Bel-Ami

Nu e greu să găseşti adevărul, e greu să ai dorinţa de a-l găsi. Nicolae Iorga

Secretul creativităţii constă în a şti cum să-ţi ascunzi sursele. Albert Einstein

| SuperMagicSmile a răspuns:

"Sunt îndrăgostit de tine şi nu am de gând să-mi refuz simpla plăcere de a spune lucruri adevărate. Sunt îndrăgostit de tine şi ştiu că iubirea e doar un strigăt în neant şi că uitarea este inevitabilă şi că suntem cu toţii condamnaţi şi că va veni o zi când toată munca noastră se va fi prefăcut în pulbere şi ştiu că sorele va înghiţi unicul pământ pe care-l vom avea vreodată şi sunt îndrăgostit de tine."

"Nu sunt matematician, însă asta o ştiu: între 0 şi 1 există numere infinite. Există 0, 1 şi 0, 12 şi 0, 112 şi o colecţie infinită de alte numere. Desigur, există un set infinit mai mare de numere între 0 şi 2, sau între 0 şi un milion. Unele infinităţi sunt mai mari decât alte infinităţi. Există zile, multe dintre ele, când îmi displace mărimea setului meu nemărginit. Vreau mai multe numere decât voi căpăta probabil şi, Doamne, vreau mai multe numere pentru Augustus Waters decât a primit. Însă Gus, iubirea mea, nu-ţi pot spune cât de recunoscătoare sunt pentru mica noastră infinitate. N-aş schimba-o pentru nimic în lume. tu mi-ai oferit o veşnicie în interiorul zilelor numărate şi pentru asta îţi sunt recunoscătoare."

"Fără durere, cum am putea şti ce e bucurie?"

sunt din "Sub Aceeasi Stea" de John Green happy

| Medema a răspuns:

Am un caiet intreg cu asa ceva scris de mine! Cel mai bun mi se pare :
''Tine capu' sus daca ai demnitate
Gaseste in tine doza de divinitate
Indreapta-ti faptele, spatele, fratele
Ca doar prin iubire poti evita pacatele''-Haarp Cord -Dragonu AK 47

| danielut a răspuns:

"Cand va face plopu' pere si rachita micsunelr" (nicolae Ceausescu)

| anacoolicika a răspuns:

Prietenia este un suflet in doua trupuri. (Aristotel)