| ʌɲɗɾєɱʌɾɣ a întrebat:

Care sunt citatele voastre preferate?

Răspuns Câştigător
| Rosaria a răspuns:

Viata e ca o spirala: uneori te poti trezi in acelasi punct, dar la un alt nivel.
Timpul slujeste dar nu exista.
Arcus tensus nimium rumpitur.
Dum ferum candet, tundendum.
(Cred ca prietenul meu o sa ma omoare, ca asta e al luilaughing ) : Viata se traieste, nu se analizeaza.
Prietenii sunt acei oameni care iti admira florile, dar ignora gardul stricat al casei.
Apreciaza suferinta! Fara ea, nu ai putea vedea cat de frumoasa este viata.
Zambeste! Maine va fi mai rau...
Cea mai mare dovada de curaj est ca poti sa iti infrunti viata.
A fi curajos nu inseamna a fi neinfricat, ci a-ti putea invinge temerile.
"Cineva a spus ca ne nastem pentru a deveni fericiti, asa ca traieste pentru a face pe cineva fericit"(original jap. "Dareka ga itta:"Shiawase ni naru tame umare", soshite dareka no shiawase ni suru tame ikite yuku da". )
De data aceasta, vreau sa traiesc pentu mine insami. (original jap. "Hondo wa kitto jibun no tame ikite hoshii" - KOTOKO - "Haru").
Cam astea sunt... desigur, nu toate, dar in momentul asta, nu imi vin altele in minte...laughing

9 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

„I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not."-Kurt Cobain.
Ăsta mi se pare cel mai inteligent citat și cel mai adevărat.
În schimb cel mai amuzant mi se pare :
„If you guys are going to be throwing beer bottles at us, at least make sure they're full."-Dave Mustaine

| CoquineNoire a răspuns:

"Toți pentru unu face pe nebunu
Unu pentru toți, o fundă pentru mine să scoți,
Că de nu, te vând la mafioți!" - BlahBlah

| Birjaru a răspuns:

"A smile can get u far away, a smile and a gun, can get u much further" (Al Capone)

| ahri a răspuns:

,,Cat de nefericiti sunt oamenii in ignoranta lor, dar cat de mult s-ar dispretui pe ei insisi daca s-ar cunoaste."E. Levi.

| fefenaș a răspuns:

1) "Un nume bun este mai de dorit decat o bogatie mare si a fi iubit pretuieste mai mult decat argintul si aurul". 2) "Niciodata nu spune niciodata". 3) "Mi-au slujit tara cu armele mele: pana, vioara si bagheta". 4)"Ceea ce e important in arta, e sa vibrezi tu insuti si sa-i faci si pe altii sa vibreze".

| Liviu321 a răspuns:

Ce nu te omoara, te intareste, pentru ca asta este adevarul. Daca iti e greu vei trece peste si vei deveni mai puternic.

| georginika a răspuns:

"A greşi este omenesc; a ierta este divin."Alexander Pope

| Laura1402 a răspuns:

Traieste clipa!
Ce ma hraneste ma si omoara.
C'est la vie!
Love is a very rare and beautiful thing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât o femeie poate să arate cu 10 ani mai tânără decât fiica ei, este perfect mulţumită. Oscar Wilde
Trebuie să fim modeşti şi să ne amintim că toţi ceilalţi ne sunt inferiori. Oscar Wilde
A defini înseamnă a limita. Oscar Wilde
Trebuie întotdeauna să joci cinstit. Când este sigur că vei câştiga. Oscar Wilde
Datoria este ceea ce aşteptăm de la alţii. Oscar Wilde
Si una din preferatele mele: Scepticismul este începutul credinţei.
Oscar Wilde happy