| GolopențaAdrian a întrebat:

Care tara are cele mai multe tipuri de clima?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Eu zic ca SUA, dar daca imi dai un exemplu din Rusia de clima tropicala (sudul Floridei), sub-tropicala (California), temperat-oceanica (Atlantic), tropical-umeda (Hawai), arid-desertica (Colorado, Mojave, Sonora), sau imi numesti macar un uragan care bantuie prin Rusia, imi sterg contul. big grin
Fara exemple de clima arctica sau sub-polara, ca avem si noi Alaska...
Ce naiba tot aveti cu Rusia?
"Mare", nu inseamna "de toate".winking

9 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Rusia

| GolopențaAdrian explică (pentru Darkmagic):

Deci SUA ramane ca le cam are pe toate aproape!

| Darkmagic a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Cu Guam, Alaska sau Hawai, chiar are toate tipurile de clima. happy

| GolopențaAdrian explică (pentru Darkmagic):

SI de Samoa Americana ai uitat?

| Darkmagic a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu am uitat, pur si simplu nu am trecut toate regiunile si nici toate tipurile de clima, din motivul ca nu sunt relevante pentru intrebare.
Nu ar fi ajutat cu nimic in plus, sa amintesc insulele minore gen Baker, Palmyra, Howland, Jarvis, etc.
Se numesc "unincorporated" si nici cand iti iei cetatenie nu te intreaba de ele. big grin

| Darkmagic a răspuns (pentru Vvistula):

Eu zic ca SUA, dar daca imi dai un exemplu din Rusia de clima tropicala (sudul Floridei), sub-tropicala (California), temperat-oceanica (Atlantic), tropical-umeda (Hawai), arid-desertica (Colorado, Mojave, Sonora), sau imi numesti macar un uragan care bantuie prin Rusia, imi sterg contul. big grin
Fara exemple de clima arctica sau sub-polara, ca avem si noi Alaska...
Ce naiba tot aveti cu Rusia?
"Mare", nu inseamna "de toate".winking

| Vvistula a răspuns:

Raman la Rusia

| OneReason a răspuns:

Panama,Guatemala,Thailanda,Malaesia,Vietnam,Albania,India,Nepal,Nicaragua

| GolopențaAdrian explică (pentru OneReason):

Nu au cum aceste tari sa aiba cele mai multe tipuri!

| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Rusia,Canada si daca e sa tinem cont de faptul ca Alaska apartine de SUA atunci includem Statele Unite pe acolo.