| ChrisstinaXdddddddd a întrebat:

Care vi se pare cea mai frumoasa tara, provincie etc? Mie mi se pare ca Coreea.

Răspuns Câştigător
| mihaelabr a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine. Coreea mi se pare fascinanta din n puncte de vedere : de la traditii, mancare, peisaje, oameni pana la tehnologie uimitoare si multe altele.
Apoi vine Japonia pe locul 2 iar locul trei e ocupat de tari nordice : frumoase, educate, dezvoltate.

Răspuns utilizator avertizat
| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru Noluckjustskill):

Gusturile nu se discuta.
Si ma rog, ai fost acolo de cate ori de stii toate astea?! Te uiti prea mult la tv, habar n-ai ce peisaje si ce cultura e acolo, sunt unele provincii unde chiar se pastreaza traditiile.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaelabr a răspuns (pentru Noluckjustskill):

Poate ca ai dreptate, nu te contrazic.Dar si tu va trebui sa ma ierti cand iti spun ca deja ai folosit cateva expresii care te pun in categoria "Nu merita ascultat/a ".
Sa te lamuresc ( te rog, din nou, sa nu te superi pe mine ):
1. "probleme serioase si penibili "; nu crezi ca esti cam dur? ai fost in tara respectiva? Ai intanlit japonezi care au astfel de fetishuri si ai conclus ca nu sunt intregi la cap?
2."telenovele" - pe bune? Telenovelele cu probleme sunt cele pe care, probabil, le urmaresti tu ( gen acasa tv sau mai stiu eu pe unde )
3.In Coreea nu se gaseste tehnologie uimitoare? Ma faci sa rad sau sa plang sincer ....cand vad atata ignoranta. Da, ai dreptate intr-un singur punct : nu am precizat ca imi place Coreea de Sud.
In schimb observ la tine impresia cum ca eu n-as avea habar de situatia celor 2 tari. probabil stiu mai multe despre ele decat tine.
Si inca ceva : iubesc si respect Coreea ( si alte tari asiatice ) nu doar pentru kpop si kdrame.Cum am mai spus si mai sus, ma impresioneaza multe alte lucruri.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaelabr a răspuns (pentru Noluckjustskill):

Nu prea cred ca stii atat de multe pe cat te lauzi dar, ma rog, nu-i problema mea. Gusturile nu se discuta iar eu nu am niciun interes in a te face pe tine sa-ti placa ceva. 안녕히 계세요!

Răspuns utilizator avertizat
| mihaelabr a răspuns (pentru Noluckjustskill):

laughing)tu ar fi trebuit sa spui : 안녕히 가세요winking
Twilight? hmmm ..nu prea ai nimerit-o.adica jumi-juma... vezi tu, asta e problema cu prejudecatile astea.Vezi o poza la avatarul cuiva si repede constati un lucru.Esti superficial/a scumpule/scumpo. Rude in Coreea? Nu. Prieteni cu rude in Coreea? Da.
Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru Noluckjustskill):

Ca sa iti raspund da, am fost in Coreea de putin 50 de ori am prieteni care stau acolo si intentionez sa imi iau si eu o casuta de vacanta intr-o provincie de acolo.
Este un peisaj superb si niste oameni cum putin sunt si se intalnesc.
Nu as spune ca imi place o tara daca nu as sti de ceea ce vorbesc si mai ales daca nu am vazut cu proprii ochi.
Tara asta este un loc de suflet pentru mine, si de cand am fost acolo am invatat si cateva lucruri : 여보세요 --> inseamna buna ziua, 뭘--> Ce faci.
Si inca cateva cuvinte si propozitii, au o cultura uimitoare si niste traditii superbe. Este un loc de vis, si te rog nu mai asculta toate prostiile pe care le auzi pana ce nu vezi cu ochi tai.
Multumesc ca ai avut rabdare sa citesti pana la capat, o zi buna.

Răspuns utilizator avertizat
| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru Noluckjustskill):

Am 24 si fac 25 in 2 zile.
Am fost acolo pentru ca parintii mei au prieteni acolo.

Răspuns utilizator avertizat
20 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Japonia ^^

| positivity a răspuns:

Japonia, Coreea şi China.

| KellyGreen a răspuns:

Elvetia

| danielaxyz a răspuns:

Mexic si sua

| george232323 a răspuns:

Grecia are multe defecte dar foarte multe calitati.

| Devyd a răspuns:

Sunt si alte tari frumoase precum Spania, acum fiecare tara are defecte si calitati.

Răspuns utilizator avertizat