| Andreea9222 a întrebat:

Cat castiga un farmacist incepator(abia iesit de pe bancile facultatii) in cluj, la farmacia sensiblue sau dona spre exemplu? Dar in tm in aceleasi conditii?
Si app cat de multe sanse de angajare sunt imed dupa ce ai term fac?
funda

1 răspuns:
| EFE21 a răspuns:

Buna, un farmacist incepator abia iesit din facultate se angajeaza la o farmacie ( la care altcineva este patron ) si castiga in jur de 2000 lei pe luna ( 20.000 milioane vechi ). Preturile in functie de orase variaza +- 100 lei maxim 200, iar daca ai farmacia ta, ajungi si la 6000 lei pe luna happy.
O meserie foarte banoasa si draguta. Bafta in viitor! Funditaaabatting eyelashes?