| Bojansky a întrebat:

Cate bilete de tren(CFR calatori) pot cumpara intr-o zi(24hr) cu carnetul de elev? Exista o limita? Ms

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti calatori cu nilrt dus-intors, astfel si pretul scade un pic.
De asemenea, daca vrei sa mergi in mai multe localitati pe aceeasi traseu, poti cumpara un singur bilet pana la capatul traseului, iar in statiile intermediare faci intreruperi (la caserii).
Astfel poti calatori in acelasi zi pe mai multe trasee.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimul151 a răspuns:

Dacă dorești să mergi din punctul A în punctul B, și din Punctul B vrei să ajungi în Punctul C sau punctul D, poți cumpăra probabil atâtea bilete, pentru rutele respective, astfel încât tu să poți ajunge în punctul dorit. Însă nu știu sigur dacă se aplica și în cazul biletelor cumpărate cu reducerea de elev. Probabil la restul biletelor, vei plăti prețul întreg.

Cel mai bine ar fi să mergi la gara sau la agenția de voiaj de unde îți cumperi biletele de tren, și sa întrebi acolo. Te va lamuri cu toate detaliile necesare de care ai nevoie.

Sper că te am ajutat!

| ZappyTv69 a răspuns:

Unul.

Vrei sa faci trafic la tine în clasa?

| maratonymario a răspuns:

Omu meu face trafic de bilete