| croissant a întrebat:

Platiti locuri la avion?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, in functie de clasa cu care zbori, biletele au locuri mai bune si mai proaste.
Clasa II-a sau clasa "economic", au scaune foarte mici, inguste si inconfortabile, dar si preturile bileteleor sunt mici.
Clasa business si clasa I-a - au scaune forte confortabile si chiar fotolii care se fac pat, dar preturile sunt de 2, respectiv 3 ori mai mari ca biletele de la clasa economic.
Practic platesti biletul, nu scaunul, dar in fucntie de cat costa biletul, beneficiezi de un scaun incomod, sau unul masiv sau chiar unul care se face pat.

| Sofer a răspuns:

Doar nu zbor pe gratis laughing platesc.