| Aly_1795 a întrebat:

Cati ani traieste un caine?

Răspuns Câştigător
| Andra0037 a răspuns:

Un caine traieste maxim 16 ani. pentru ca si eu am avut un caine si pe la 15 ani jumate a murit. Funda.

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Intre 12 si 14 ani.De rasa.

| DakotaRoyse a răspuns:

Cred că depinde de rasă :-?
Uite aici, poate te ajută :) http://www.agenda.ro/news/news/1776/cati-ani-are-cainele.html

| Savy a răspuns:

Pana moare! 1 an din viata unui om echivaleaza cu 7 ani in viata unui caine. Asta nu inseamna ca au descoperit masina timpului ci ca se calculeaza altfel.

| Cher22 a răspuns:

Pai depinde de rasa, ...intre 11-15 ani dar dupa 9-10 ani nu se mai poate face nici o interventie adica o operatie ceva...smug

| andrei57 a răspuns:

Cati vrea, apoi moare.

| haiZI a răspuns:

In jur de 14-16 ani dar uite aici unul de 25 http://www.descopera.ro/......n-japonia. pa

| RappiNOnProductioN a răspuns:

Pai sa stii. Un caine traieste aprox de ce mananca si cum este ingrijit el poate trai pana la 20 de ani daca mananca vitamine, daca nu traieste aproximativ 12-15 ani.

| sweetlollypop a răspuns:

Intre 15-20 de ani happy

| Dubbs a răspuns:

Depinde de sanatatea lui. de regula un caine poate ajunge la varsta de 20 de ani. uni caini au o rasa din vina careia ei pot trai doar 7 ani.varstele normale sunt cuprinse intre 10-20 ani.

| rapidist a răspuns:

Depinde cum este intretinut cainele probleme de sanatate si chestii din astea.Intre de 15-20 de ani.

| analovemaria a răspuns:

Depinde ce caine e eu am bison si traieste 14 ani