| AlexCrb a întrebat:

Cati ati comentat la articole referitoare la protestele din tara? Cati aveti drept de vot? Doar sunt curios.

6 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Cum adica "ati comentat la articole referitoare la protestele din tara"? La care articole? Fi putin mai explicit.
Drept de vot? Votul este o prostie! Democratia este un haos controlat! O tampenie! O mare problema a ei este ca pune prioritar cantitatea, nici de cum calitatea.

| Parker a răspuns:

Daca sunt cetatean roman, si Romania este un stat de drept european, ia zi tu cum e dreptul ala la libera exprimare? Pot sa spun ce vreau.mai ales daca sunt pe un site unde se pun INTREBARI. -_-

| stanly7 a răspuns:

Bună întrebare.
Dar de ce cred eu că tu deja ți-ai făcut o idee despre procentaj?
drept de vot < fără (părerea mea)
Însă au dreptul la liberă exprimare. Toți avem.

| AlexCrb explică (pentru stanly7):

Da, dar libera exprimare in necunostinta de cauza nu e chiar "sanatoasa".

| IoanaLoredana a răspuns:

Asta se va vedea la alegeri.Cati au fost mahniti si cati vor avea un cuvant de spus pe foaie.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești stupid. Dintre un minor care mănâncă politică pe pâine și un bătrân care-și vinde votul pe un kil de zahăr și un litru de ulei, care ți se pare mai în măsură să protesteze și să comenteze? Mai ales că tineretul e cel mai afectat de orice măsură se ia acum. Deja deveniți penibili cu argumente gen "dacă n-ai votat, nu te poți plânge / dacă l-ai votat, nu te poți plânge / dacă n-ai drept de vot, nu te poți plânge". Îmi pot striga drepturile, ori de câte ori îmi miroase mie că treburile deraiază de pe linie.
Am drept de vot, în caz de ești așa curios.