| xAXx a întrebat:

Ce anime-uri imi recomandati? Prefer ceva cu multa actiune si totusi o poveste de dragoste in acelasi timp.Ceva gen "High school of the death", "Sword Art Online". Pentru mine SAO este pe locul2 in topul animeurilor mele.Topul meu fiind:
1.Naruto Shippuden
2. Sword Art Online
3.High School of the Death
4.Death Note
5. Fairy Tail
(Totusi am si niste animeuri la care ma uit:Bleach, Full Metal Alchimist)
*P.S. Daca actiunea se pretece exact ca in sword art online sau high school of the death e perfect daca nu, personajele si actiunea sa fie ceva mai clasic nu chiar modern(totusi sa nu uitam de actiunea si povestea de dragoste).

Răspuns Câştigător
| Noope a răspuns:

Buna! Ti-as recoanda Hakuouki este multa actiune si este si o poveste de dragoste care se dezvolta mai mult in al doi-lea sezon (Hakuouki Hekketsuroku), mai sunt si Vampire Kinght (Vampire Knight guilty), Hiiro no kakera sezoanele 1/2, Kamisama Hajimemashita.Acestea sunt dupa ambele tale criterii.
Dar mie mi-au pacut si Kuroshitsuji sezoanele 1/2 in care este actiunea dar dragoste...nu prea si Karneva in care tot asa este actiune, iar dragostea este una amicala.
Sper ca te-am ajutat happy
P.S:si eu urmaresc Naruto Shippuden si este favoritul meu. smug

| xAXx explică (pentru Noope):

De ce nu ma lasa sa-ti dau funda?

8 răspunsuri:
| ღSคภ๔яค a răspuns:

Si animeul meu preferat e Naruto Shipp^^..pai am vazut mai multe animeuri. Poti urmari Nana, Kaichou wa maid-sama. Lovely Complex.^^si mai sunt cateva dar nu-mi aduc amintehappy

| AlexAleex a răspuns:

Yu Gi Oh sau Dragon BallZ

| Duucu a răspuns:

Nu știu despre SAO.Îți recomand să urmărești Shiki, deși nu corespunde criteriilor tale...

| MyhaXMaya a răspuns:

1.RomeoXJulieta are si actiune, iar de dragoste numai zic.
2.Tokyo mew mew, este foarte frumos animeul.
3. Zero no Tsukaima are si parti amuzante dar include si multa actiune si dragoste.
Hmmm cam astea imi vin in minte, cat despre SAO este animeul meu preferat. happy
Sper ca te-am ajutat.

| anonimousgirl13 a răspuns:

Ouran high school host club, Kimi ni todoke, kimi to boku,

| doggmaster a răspuns:

Yu Yu Hakusho

| Tudorache_Alexandru_1998 a răspuns:

Uite niste animeuri care corespund in mare parte preferintelor tale (in ordinea clasamentului meu personal... :3):
1)sakurasou no pet na kanojo
2)vampire knight
3)btooom (animeul asta are o poveste grozava)
4)acel world (este scris de acelasi om care a facut si SAO)
5)romeo x juliet (e putin mai mult drama cu implicatie supranaturala)
6)sankarea
7)nana (multa drama putina actiune )
8)lovely complex
9)oda nobuna no yabou
I hope you will enjoy this happy