| IonutzzaRalucutzza33 a întrebat:

Ce ati face daca te-ai certa cu o prietena de-a ta mai mica cu un an? Adica...se tot da mare si are niste fite mai e si scunda laughing.Ma enerveaza la culme ma face in toate felurile fara sa-i spun nimic:w, voi cum ati proceda?
ps:Nu vreau sfaturi gen:NU o baga in seama! pentru. am incercat dar nu pot. straight face

Răspuns Câştigător
| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Dc toata lumea spune numai sa discuti.Raspunde-i la jignirile ei.Si ar trebui sa ii "scena". Adica sa o imiti fara sa-si dea seamalaughingBate apropouri despre inaltimea ei si spune niste chestii mai favorabile ei in fata persoanelor la care se da cu aere. Spune ca esti fericita si ai tot ce vreei. Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| IonutzzaRalucutzza33 explică (pentru ღBuBuRuZaTaღ):

Mai ajutat mersi! laughing. Fiecare isi spune parerea si este liber sa o faca, sa spuna ceea ce crede! big grin

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns (pentru IonutzzaRalucutzza33):

Doamneeee cum am scris!laughing)"Dc toata lumea spune numai sa discuti?"*..."Si ar trebui sa ii iei "scena" "*..Scuzati greselile.Acum le-am vazut.Ma bucur ca te-am ajutat. happy

6 răspunsuri:
| Dolyta a răspuns:

Esti sigura ca o poti numi prietena? adica ea se poarta urat cu tine si tu spui la toata lumea despre defectele ei...

| IonutzzaRalucutzza33 explică (pentru Dolyta):

Da sunt sigura ca o pot numi asawinking, si ce defect de-al ei am spus eu mai ma rog? straight face

| KrEaThYvE a răspuns:

Discuta cu ea in liniste, spune-i ce te deranjeaza, iar daca nu intelege cauta alta"happy

| gabe34 a răspuns:

Fitze avem toti. Cel mai firesc ar fi sa o ignori si s-o lasi balta....asta e cel mai usor, dar cel mai greu e sa ai rabdare cu cineva. Mie imi plac provocarile asa ca as alege varianta mai grea...RABDAREAwinking