| Dotsalau a întrebat:

Ce carte ar trebui sa citesc la 14 ani.Ultima carte citita a fost Codul lui Da Vinci,care m-a impresionat.Daca se poate dati-mi exemple asemanatoare ultimei.

8 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Mircea Eliade - Oceanografie, Nicolae Steinhardt – Jurnalul fericirii

| Sἶrenἶa a răspuns:

Ar fi fain sa citesti "Obscenitate publica" de Andrei Plesu.
In cartea asta e scris totul pe direct, nu stiu cum sa spun...
winking

| axll a răspuns:

Inger si demon. este scrisa tot de dan brown, cel care a scris codul lui da vinci si actiunea este bazata tot pe contradictii/conspiratii intre stiinta si religie.

| Dotsalau explică (pentru axll):

Mi se pare momentan cea mai interesanta.O sa ma apuc de ea.

| nustiunustiu a răspuns (pentru Dotsalau):

Ai dreptate

| TheAvenger a răspuns:

Hmm.văd că-ți plac chestiile gen ficțiune/fantasy/bla bla. știi tu la ce mă refer.eu ți-aș recomanda să citești cărți scrise de J.R.R. Tolkien și Stephen King.

Răspuns utilizator avertizat