| SweetSacrifice a întrebat:

Ce carte mi-ati recomanda? As dori o drama, despre singuratate sau ceva de genul. Si nu as dori literatura pentru copii, sau Twilight. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DarQueen a răspuns:

Ascultă.îți dau descrierea cărții, dacă tot vrei:
http://www.humanitas.ro/humanitas/veronika-se-hotaraste-sa-moara-0
Eu zic că merită, schimbă vieți :)

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu vroiam sa vad un film legat de singuratate dar nu am gasit niciunul.

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Iti recomand din ce am citit eu:
Dama cu camelii
Adela
Patul lui Procust
La Medeleni (toate cele 3 volume)
Maidanul cu dragoste
Dragostea si plictisul
Si ai mai putea incerca cate ceva de Mircea Cartarescu :-?
Sunt niste carti interesante.
Daca vrei poti sa te uiti aici pentru mai multe titluri si autori:
http://www.humanitas.ro/humanitas/carti
Mereu cand am ceva timp liber ma uite pe humanitas, daca gasesc ceva interesant caut la biblioteca, daca nu incerc sa gasesc in format pdf.
Bafta la citit!

| KatnissEverdeen a răspuns (pentru Artemisia):

Poți să-mi spui și mie vreun site de unde pot descarca carti in format Pdf. Te rog mult de tot!

| DarQueen a răspuns:

Păi, să vedem:
Paulo Coelho - Veronika se hotărăște să moară(și restul cărților sunt bestiale).

| SweetSacrifice explică (pentru DarQueen):

Sti cumva despre ce este vorba? Scurt.

| DarQueen a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Logic, nu recomand cărți pe care nu le-am citit, ar fi absurd.
Nu vreau să stric atmosfera, citește și o să vezi happy

| SweetSacrifice explică (pentru DarQueen):

Ai putea sa imi zici o propozitie, cam despre ce ar fi vorba.Adica vreau sa stiu daca merita citita, deoarece nu vreau sa imi pierd timpul.Nu vreau sa imi zici cum se termina sau desfasurarea actiunii, vreau subiectul.Simplu. Scurt.Dau funda. smug Te roooog.

| DarQueen a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Ascultă.îți dau descrierea cărții, dacă tot vrei:
http://www.humanitas.ro/humanitas/veronika-se-hotaraste-sa-moara-0
Eu zic că merită, schimbă vieți :)

| AnkuEmil a răspuns:

Hamlet-de shakspeare

| deeea_1471 a răspuns:

Maytrei-este povestea de dragoste dintre o indianca si un roman.si se iubesc pe ascuns...dar religia ei ii impune altceva TE ASIGUR ca merita. sper sa iti placa:*