| romanaols a întrebat:

Ce carte mi-ati recomanda?

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Una pentru vârsta ta, logic!
Pa, pa.

| SummerSmile97 a răspuns:

"Jurnalul unui pusti"! Este o carte foarte faina si foarte captivanta! happy

Sper ca te-am ajutat! happy

Raalucaa ^.^

| FriendsShow a răspuns:

Singur pe lume...hector mallot

| YuLiAnDrEeA a răspuns:

Fortele raului absolut(are 3 volume)

| AoiTori a răspuns:

Daca ai intre 10-14 ani Cronicile din Narnia (fictiune). Daca esti putin mai mare trilogia mostenirea(fictiune) sau seria Casa noptii (fictiune). Daca iti plac romanele de dragoste Invitatie le vals. Oricum sunt milioane de carti in lumea asta pe care cu siguranta vrei sa le citesti!

| venusdoom a răspuns:

10 negrii mititei, La rasarit de eden, Portretul lui Dorian Gray, Clopotelul n-are limba

| MirunaC a răspuns:

La Medeleni-Ionel Teodoreanu, Mihail Drumes-Elevul Dima dintr-a 7 a, Lev Tolstoi-Anna Karenina sau Maitreyi Devi-Dragostea nu moare

| AnnaSophiaRobb a răspuns:

Tragedie americana dupa theodore dreiser

| AnnaSophiaRobb a răspuns:

Sidonie-Gabrielle Colette-cherie

| negru30 a răspuns:

Ceaslovul

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

Hey! pai depinde ce-ty palke sa citesty, daca vrei ceva de scoala ai putea sa citesty ce ti-a dat MirunaC.dar dupa ce nume ai suslaughing eu ty-as spune Nu plange sub clar de luna de Heather Davis este o carte de adolescenty, eu am citit-o este superba.bine daca esti fatalaughing pawave

| FetitzaDulce a răspuns:

O carte cartoasa

| rotariurazvan a răspuns:

Veniss underground

| ZuettH a răspuns:

Pai dupa mine is faine " Jurnalele Vampirilor ", " The Twillight saga" & alte carti pentru. varsta ta :X

| alexandrabucur30000 a răspuns:

Depinde cati ani ai

| AnDrUtZzA_4008 a răspuns:

Invitatie la vals sau Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes

| ghotic a răspuns:

Mihail Drumes- "Elevul Dima dintr-a VII-a"

| GabiiAdi a răspuns:

Invitatie la vals-Drumes
Panza de paianjen, Mirona -Cella Serghi
Veronika se hotaraste sa moara- Paulo Coelho