| kidaa a întrebat:

Ce carte mi-ati recomanda? sa fie buna

4 răspunsuri:
| RoRoxana a răspuns:

Buna!:*
Uite niste carti foarte bune(preferatele mele):
Harry Poterlove struck
Academia vampirilorlove struck
Twilightlove struck
Casa noptiilove struck
Piratii fantomalove struck
Carnacki-Vanatorul de fantomelove struck(as citi-o de 100 de ori love struck )
Jocurile foameilove struck
(astea au fost mai horror, uite cateva mai "normale"):
Print si cersetor
Alice in tara minunilor
Alice in tara oglinzilor
Vrajitorul din oz
De la pamant la luna
Calatorie in centrul pamantului
Inconjurul pamantului in 80 de zile

Iti mai recomand sa citesti si niste poezii cum ar fi de :Mihai Eminescu, Vasile Alecsandri, Tudor Arghezi, Lucian Blaga.

Sper ca te-am ajutat:*
Te pup:*

| Cristea a răspuns:

Uite ceva carti citite de mine -->Karl May->winnetou; Al. Dumas->Cei trei musketari, Dupa 20 de ani; Jules Vernes->20. 000 de leghe sub mari sau Insula Misterioasa. Iti garantez ca sunt carti foarte interesante care te vor tine treaza pana la 1-2 noaptea.

| simonna a răspuns:

Scrisoare de dragoste, invitatie la vals, elevul dima dintra sapte -mihail drumes
razboi si pace-tolstoi
la rascruce de vantusi
pe aripile vantului

| marius5600 a răspuns:

Shogun