| Diva a întrebat:

Ce carti horror imi recomandati? Inafara de King, Anne rice si John saul

10 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Serge Brussolo-Krucifix, Lacate carnivore, Febra, Carnavalul de fier, Haita, Cosmar de inchiriat, Moartea cu melon, Mancatorii de ziduri, etc. Oricum, trebuie sa ai un stomac tare pentru a-l citi, e un horror hidos-o fi pleonasm, n-o fi? Ramai cu niste cosmaruri clasa a-I-a, nu exista happy ori mai putin happy-end, cum mai intalnesti la King...

| carminaburana43 a răspuns:

Coma

| Munchkin a răspuns:

Seria Anita Blake, scrisă de Laurell K. Hamilton.

http://en.wikipedia.org/wiki/index.html?curid=324348

| www a răspuns:

Pai Anne Rice si cu John Saul sunt bazalaughing.

Dean R Koontz - Casa tunetului, ar fi putut sa fie o carte geniala daca nu citeam ultimul capitol. Iti recomand cartea asta, dar sa nu citesti ultimul capitol, ca in 10 randuri a distrus tot.

| gabbyy3 a răspuns (pentru www):

Dar de ce crezi ca a distrus-o? Eu spun ca a imbogatit-o, dezvaluind tot felul de secrete socante, iar asta face cartea mai complexa. Sti ce inseamna un horror fara complexitate? Un horror banal, ca oricare altu, de exemplu' John Saul are acelasi stil in fiecare roman, aceeasi poveste, doar personajele le schimba. Nu spun ca ii un scriitor rau, merita citita o carte de-a lui, o data pe an, nu mai mult, altfel te plictiseste :d

| demonangel37 a răspuns:

Pai ar fi cateva: Vraciul, Ucenicul vraciului (Darren Shane) si multe etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ingeri si demoni"-nu-i chiar horror...adica nu-i cel mai horror posibil laughing dar are niste parti "strong" oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oana tu ai the exorcit-ul, ca vreau sa-l citesc si nu-l gasesc straight face

| anonim_3399 a răspuns:

„Exorcistul", scris de William Peter Blatty este cu adevarat horror iti garantez!big grin

| woland a răspuns:

Ira Levin, Un Copil Pentru Rosmary.are o atmosfera interesanta, si un suspans greu de suportat in ultimele pagini.Si Dean Koontz, Miezul Noptii, o carte excelenta.