| Serendipity17 a întrebat:

Ce carti imi recomandati? nu vreau de scoala.gen basme// ma cam plictisesc.de exemplu secretul vraciului happy ce carti in genul ala imi recomandati? sau nu neaparat, dar sa fie interesante.

fundOi! >_

9 răspunsuri:
| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Poti sa citesti cartile din seria Twilight. Eu iti recomand si "Invitatie la vals" de Mihail Drumes

| Adelina04 a răspuns:

Ceva mai lung dar foarte frumos in 2 volume : Pe aripile vantului- Margaret Mitchell
Scrisoare de dragoste- Mihail Drumes
Invitatie la vals- Mihail Drumes
Adam si Eva -Liviu Rebreanu
Foxfire-Joyce Carol Wates

| denisa_4116 a răspuns:

Ceau! eu ti-as recomanda:Ciresarii, Capitan la 15 ani, Mandrie si prejudecata, Amintiri din Copilarie, Povestea unui om lenes si sunt destule sper ca te am ajutat
_

| purpleice a răspuns:

Si eu am citit toate volumele cu vraciullove struck, scoala de vrajitorie, familia puhoi, zodiac girls, nu stiu cred ca esti fata, da ce gen vrei fantasy, comedie ca am citit ogramada de carti din literatura universala. tara duncan(e fantasy cu vrajitori), jemima si.(comedie -romantic), vai ce-am uitat!(e tot cartelaughing), harry potter(f marfa cartile), regina gafelor, tatuajul negru, poti sa tii un secret?, mai sunt dar nu mi le amintesc, sper sa-ti placa.

| Serendipity17 explică:

Sorry vroiam sa zic ca nu vreau basme laughing mi-a iesit fix invers...

| darkgirl_9581 a răspuns:

Incearca
" Alchimistul " de Paulo Coelho
" Oscar si tanti Roz " de Eric Emmanel Schmitt
" Crima si pedeapsa " de Fiodor Dostoievski
" Ana Karenina " de Lev Tolstoi
" Mandrie si prejudecata " de Jane Austen

| pasatGeorge a răspuns:

Cele mai interesante carti pe care le-am citit sunt de Dan Brown. Ia orice carte scris de el si nu o sa regreti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartile de joc

| AnduAdita a răspuns:

Sa vd pai pe mine nu ma plictisesc bancurile deloc! sunt destold e ca lomea si nu stiu... poate dac le intelegi te captiveaza sper ca te-am ajutat