| yloveyou1 a întrebat:

Ce credeti voi ca inseamna prietenie adevarata?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pfff, nu stiu daca mai exista asa ceva in ziua de azi, dar daca il ai, e bine sa il respecti, un prieten adevarat, e acel om care raspunde prezent la necazurile tale, e acel om care nu intreaba de ce? cand? mai incolo, cand mii dai inapoi? nu pot acum.un prieten adevarat zice mereu: voi fi langa tine imediat! si cel mai important, prietenul adevarat nu te VINDE! ceia ce in ziua de azi.nu prea mai intalnim
O zi buna si frumoasa sa ai!

| vladmR a răspuns:

Un om care te ajuta si la bine si mai ales la greu

| MrKid a răspuns:

Prieten are vreo 100 de definitii pentru mine exisista doar unatongueers care e cu tine oricandwinking. restul sunt amici.

| luluta a răspuns:

Un om sincer cu tine care te ajuta la greu nu uita de tine.

| KevinAnthony a răspuns:

Viaţa fără prieteni este ca o masă fără deşert. Este evident cât de nesatisfăcătoare ar fi lumea în care am putea gusta din toate bucătăriile lumii, fără a ne bucura, la final, şi de deliciu unei prăjituri. Prietenia adevărată, însă, este cireaşa de pe tort.

| mrscry1 a răspuns:

Atunci cind cineva e linga tine la nevoie noapte sau zi,atunci cind ai motive multiple de ai multumi,atunci cind impartiti si ultimul mar etc, etc, etc

| vio_9808 a răspuns:

O persoana pe care te poti baza!

| garetbora a răspuns:

Tu si eu, eu si tu in relatii bune de ajutor si sprijin reciproc.