| No name_4527 a întrebat:

Credeti in prietenie adevarata?

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

(Inca) Cred in oameni. O mare prostie in ziua de azi.Prietenia in sine nu e importanta ci cei de care se leaga sentimentul asta. Ei sunt adevarate opere de arta ale umanitatii contemporanewinking

| madalicious a răspuns:

Nu mi s-au dat motive pana acum, sa cred ca exista prietenie adevarata. Poate ca exista... dar doar in filme. Pentru mine este clar ca nu exista asa ceva.
Si voi crede asta pana mi se va dovedi exact contrariul.

| cornel a răspuns:

Da cred

cel putin eu, am o prietena de 2 ani de zile si ne intelegem foarte binehappy

ne mai certam noi dar nu putem sa nu vorbimhappy

| ladygaga a răspuns:

Da cred, am cateva prietene ff bune, prietene adevarate, cu ele stau mai tot timpul, cu ele ies in oras, cu ele ma distrez si chiar m`au ajutat uneori la nevoie

| pretzel a răspuns:

Cu siguranta.eu am o prietena de 7 ani de zile si nu ne-am certat decat o data dar a tinut doar 1 zi pentru ca deja ne era dor una de alta. trebuie doar sa gasesti persoana potrivitahee heewinking

| Anda_5509 a răspuns:

Pana acum nu am intalnit prietenia adevarata, si as fi tare fericita daca s-ar intampla asta.
Acum, majoritatea sunt pe interes, si sunt multi care cred ca un prieten este acela cu, care iesi, te distrezi, vorbesti. Un prieten adevarat este aceea persoana care te iubese ca pe viata lui, care te ajuta neconditionat, pe care poti sa te bazezi xcand! Multi nu stiu sa faca diferenta dintre un amic si un prieten...si asta e trist!

| AnoOnim23 a răspuns:

Da, am o prietena de la gradinita si au trecut o 14 ani de cand suntem cele mai bune prietene, suntem ca 2 surori. cu ea am ras, cu ea am planslove struck

mi-a fost alaturi la rau si la bine, si invers...si o sa fim prietene ever love strucklove strucklove strucklove struck

| Ea_7898 a răspuns:

Nu! nu cred...
Si tocmai mi s-a demonstrat...

| Ea_7898 a răspuns:

Nu! nu cred...
Si tocmai mi s-a demonstrat...-Nu Exista!-

| titi_1218 a răspuns:

Nu! Poate inca n-am intilnit eu omul potrivit dar pina acum n-am avut ocazia. exista prieteni cu care doar iti petreci mai mult timp liber si stie doar mai multe secrete fata de ceilalti si atit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred.Asta pentru ca eu am prieteni adevarati.Prietenii pe care mi i-am facut in copilarie, cand nu existau interese si nu ne gandeam ca avem ceva de castigat unul de pe urma altuia.Totul era sincer si venea de la sine.Ne cunoastem de peste 10 ani si avem incredere totala unii in ceilalti.Pe masura ce cresti si incerci sa-ti faci prieteni, totul se schimba. Apar interesele.Acum depinde de fiecare persoana in parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In prietenia parintilor cel mai mult.
Dar mai sunt si prietenii care ii aveam de la 6 ani chiar daca erau mult mai mari ca mine, si ma aparau de orice. Si acum ma pot baza pe ei pentru ca sunt prietenii de o viata care au devenit familie, la orice petrecere la care participa rude sunt si ei.

| Cristi_3697 a răspuns:

Da cred big grin

| zepo a răspuns:

Daca este sa ma refer la adevarata prietenie, eu zic ca nu exista asa ceva, si nu va exista niciodata, pentru ca intodeauna ceva strica relatia. Poate la inceput pare prietenie curata, dar dupa un timp lucrurile incep sa se schimbe, si foarte repede, si dupa aia dispare legatura dintre cele 2 persoane. Eu unul am avut atatia prieteni, eu pe cine cunosteam mi-l faceam ca prieten, dar unul apropiat indeajuns pentru a-l suna cand am nevoie si cand vreau sa ies in oras, dar pe langa asta, n-am vazut pe nimeni care sa fie devotat prietenie, pentru ca este ceva acolo care o strica, intodeauna este. Sfatul meu este sa nu te increzi in nimeni, doar in familia ta, nici in prietenul/prietena ta care o sti de o viata, nici in vecinul/vecina ta nici in mosulica de peste strada. Este o regula pentru mine de baza.

| hectobait a răspuns:

NU! Si sti de ce? Pentru ca nimeni nu poate sa fie atat de devotat unei prietenii la fel de mult cum as fi eu. NU AM INCREDERE IN NICI UN PRTETEN(fie ca il cunosc de o viata), iar in cazul fetelor nici atat big grin. Iar ca o concluzie, "prietenie adevarata"=IDEAL. Incearca sa oferi prietenia unei persoane in mod egal cum o primesti de la aceasta, NICIODATA MAI MULT.