| Cornelia19 a întrebat:

Ce credeti voi ca inseamna o prietenie adevarata?

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

O prietenie adevarata este lipsita de interes,este bazata pe un sentiment reciproc de admiratie, respect, ajutor oferit oricand.un prieten adevarat nu se va supara daca il vei suna la 3 dimineata pentru a'i cere un sfat sau a'i impartasi suferinta.un prieten adevarat se va bucura pentru tine, pentru succesele tale si acest lucru nu'i va starni invidia niciodata.sunt multe de spushappy asa ca ai grija pe cine alegi ca prieten, cui spui secrete, probleme pentru ca in ziua de azi mai rar gasesti un prieten adevarat.peace!

3 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Pai in primul rand,un prieten adevarat ii acea persoana care stie sa te aprecieze pentru ceea ce esti,te accepta asa cum esti si nu incearca sa te schimbe doar pentru ca nu-i convine ceva la tine.Un prieten adevarat e mereu acolo pentru tine,te ajuta cand ai probleme, te asculta la nevoie, intotdeauna stie cum sa te binedispuna.In fine, un prieten adevarat nu te-ar trada niciodata.In ziua de azi mie mi se pare ca prietenii adevarati sunt tot mai greu de gasit.

| diidii a răspuns:

Pai un prieten adevarat iti este prieten si cand dai de belea nu numai cand e soare.Te ajuta si te sprina in orice situatie. fundapuppy dog eyes?

| kimyyy a răspuns:

O prietenie adevarata e atunci cand cineva se intelegee fb. cu alta persoana care poate sa ii tina secreteele etc... Funda?