| corado a întrebat:

Ce filme imi recomandati sa vad? Va rog odata ce puneti titlul, sa precizati si numele actorilor principali daca va aduceti aminte numele si despre ce este vorba in mare in acel film! Merci anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hard ball-Keanu Reeves(vechi filmul dar foarte frumos); Analyze this-Robert de Niro; Spread-Ashton Kutcher'; Echelon Conspiracy-Shane West...si gatabig grin

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Preety woman. Uite aici date despre el : http://www.imdb.com/title/tt0100405/

| Pho3nix a răspuns:

Www.cinemagia.ro
www.cinemarx.ro

Aici gasesti TOT.

| Pho3nix a răspuns:

@corado

Mai omule, eu ti-am dat 2 siteuri cu si despre filme. Acolo gasesti orice informatie vrei tu. Ma gandeam ca te vor ajuta.
Nu am fost ironic. Poate asa ti s-a parut tie.
Nu dau raspunsuri pentru a obtine puncte, dau raspunsuri pentru a ajuta oamenii.

| Pho3nix a răspuns:

De parca nu-i tot aia daca iti zice un user despre film cu cautarea pe siteuri de filme.
Uita-te bine in comentariile userilor despre filme si ai sa vezi ca majoritate sunt copiate tot de pe anumite siteuri
In concluzie, tu ai vrea sa-ti povesteasca tot filmul.
Nici macar n-ai bunul simt sa zici ''multumesc''. Nu mie, ci celorlalti.

| User a răspuns:

Nu vrei sa-ti spunem si numele pisicii actorului x?

| MisterKat a răspuns:

American Pie e foarte fain filmul. Ciocolata cu Dragoste, Chicago, Black Christmas(Craciun Negru) e un film horror. Cand eram mic, am urmarit un film cu un monstru mic, Gizmo il chema: http://www.youtube.com/results?search_query=gizmo&search_type=&acum=f

| Ionutzsa a răspuns:

Eu sunt fan horror, so :
1. House of wax - cu Chad Michael Murray, Elisha Cuthber.
[ E despre niste prieteni care merg la un meci si se decid sa doarma noaptea in corturi. se trezesc a doua zi dimineata si constata ca masina lor a fost stricata., ei accepta invitatia unui localnic care le ofera sa-i duca cu masina in Ambrose, singurul oras pe o raza de cateva mile.

Acolo, sunt atrasi de principala atractie din Ambrose – "Casa de Ceara" a lui Trudy, care este plina cu sculpturi de ceara. Dar vor descoperi in curand ca exista un motiv socant pentru care exponatele par atat de reale. Pe masura ce prietenii scot la iveala secretele intunecate ale orasului, ei sunt panditi de un ucigas misterios si se trezesc prinsi intr-o lupta sangeroasa pentru supravietuire.Grupul trebuie sa gaseasca o modalitate de a scapa din Ambrose – sau sa devina exponate ale CASEI DE CEARA. ]

2. Mirrors - cu Paula Patton, Kiefer Sutherland [ E despre un tip care-si ia o slujba de paznic la ruinele unui magazin univeral "Mayflower". Nu se poate abtine si intra noaptea acolo si in oglinzile din magazin vede niste imagini terifiante. Oglinzile par sa manipuleze si realitatea, chinuindu-l cu convulsii, sangerari spontane si chiar sufocare. Nevasta sa se sperie si pleaca cu copii, Dar o amenintare si mai mortala se iveste, prinsa in oglinzi si suprafetele reflectorizante care le umple viata de zi cu zi. In timp ce Carson investigheaza disparitia misterioasa a unui paznic de la Mayflower si conexiunile posibile cu viziunile sale sangeroase, isi da seama ca o forta rauvoitoare din alta lume se foloseste de reflexii ca poarta ca sa-l terorizeze pe el si familia sa. Daca are vreo speranta de a-si salva sotia si copiii de la o moarte cumplita, Carson trebuie sa dezvaluie cumva adevarul din spatele oglinzilor si s-o convinga pe Amy sa-l ajute sa lupte impotriva celui mai mare rau cu care s-a confruntat vreodata.]

3. Interview with a vampire - cu Brad Pitt, Antonio Banderas, Tom Cruise [ A trecut aproape un de cand Louis (Brad Pitt), proprietarul unei plantatii, si-a pierdut sotia. Acum si-a pierdut si dorinta de a trai. Lestat (Tom Cruise), un vampir misterios, il place pe Louis si ii da "sansa" de a deveni o creatura a intunericului si a noptii: un vampir. Louis accepta si invata de la Lestat cum sa devina vampir. Dar lui Louis ii displace viata cea noua si refuza se devina cu adevarat vampir.]

| anca_3211 a răspuns:

Hm... aici e vorba de gustul fiecaruia. Poti cauta pe Cinemagia, acolo gasesti mai multe detalii despre orice film vrei!

| Nic a răspuns:

Crezi tu ca e cineva atat de plictisit incat sa faca ce ar trebui tu sa faci in mod normal?
Ar trebuii sa zici multumesc ca te ajuta cu un nume pe care tu mai departe ai avea bunul simt si l-ai cauta.

Iti recomand Sherlock holmes. E un film bine gandit care pe alocuri mai are si faze amuzante.

| corado explică:

Prietenii mei, nu va obliga nimeni sa raspundeti la intrebarile astea, asa ca nu am nevoie de raspusuri gen: anca, paul27, nic,
Pho3nix! Nu raspundeti ca sa primiti puncte dragii mei, nu am nevoie de asemenea raspunsuri! Incercati sa fiti ironici cu altii, nu ati gasit persoana potrivitawinking!

| corado explică:

Site-urile alea le stiam si eu si m-am uitat dar vreau pareri, nu site-uri! asa dadeam search pe google si gaseam sute de site-uri cu asa ceva! Citit bine intrebarea si dati un raspuns direct, concret si la subiect! Nu stiti, nu dati,!

| corado explică:

Pho3nix iti sugerez sa te abti sa mai comentezi intrebarile melewinking! Merci!

| вυттєяƒℓу ƒℓу αωαу -» a răspuns:

Poi eu iti recomand filmul avatar
Actiunea filmului "Avatar" se petrece in viitor, peste 200 de ani, cand Jake (Sam Worthington), un veteran de razboi paralizat, este trimis pe o planeta indepartata numita Pandora pentru a infiinta o colonie umana si pentru a extrage cat mai multe resurse minerale oferite de aceasta planeta.

Pandora este locuita de o rasa umanoida numita Na’vi, o veche civilizatie cu traditii, limba si cultura proprii. Aceasta rasa beneficiaza de o calitate nemaintalnita: Na’vi pot sa posedeze trupurile umane, sa controleze mintile oamenilor si sa ia infatisarea acestora, folosindu-i drept avatare.

In timp ce Jake si alti pamanteni trebuie sa se acomodeze pe luxurianta planeta, civilizatia de pe Pandora protesteaza impotriva noilor veniti. Dupa o serie de evenimente care ii schimba complet modul de gandire, Jake se alatura rasei Na’vi in razboiul impotriva pamantenilor. In plus, acesta se indragosteste de Neytiri (Zoe Saldana), o frumoasa localnica...
depaseste titanicul ori cum

| sssSnake a răspuns:

Mahmurealaaaa :X:X si un film care ma socat (in bine) mi-a schimbat un pic viata, adica m-a facut mult mai stabil pe mine : Never Back Down 2008